Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec w Czeremsze z projektantem. Przebudowa ruszy w III kw. 2017 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-10 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Czeremsze z projektantem. Przebudowa ruszy w III kw. 2017 r.
fot. Jakub Dubiaga, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA zawarły umowę z projektantem przebudowy dworca w Czeremsze w województwie podlaskim. To jeden z dworców szykowanych do remontu w ramach programu Polska Wschodnia. Przebudowa rozpocząć się ma w III kwartale 2017 r.

Przed Nowym Rokiem PKP SA zawarły umowę z pracownią An Archi Group na przygotowanie projektu przebudowy dworca w Czeremsze. Miejscowość leży w województwie podlaskim przy linii kolejowej nr 31 Siedlce – Siemianówka. Stąd odchodzą też linia nr 32 do Białegostoku i 43 do Brześcia.

Zgodnie z założeniami ten stosunkowo młody obiekt, wybudowany w 1989 r., zmieni swoją kubaturę. PKP SA planują likwidację części bryły budynku (ok. 200 m2) wraz z łącznikiem (300 m2). Wiąże się to z kompleksową przebudową formy zewnętrznej, jak i podziału wewnętrznego. Funkcje dworca nie zmienią się – nadal będą znajdować się w nim lokale komercyjne, toaleta, poczekalnia i kasy biletowe Przewozów Regionalnych. Przed dworcem przewidziano parking na 35 aut.

Całkowita końcowa wartość dokumentacji projektowej sięga 187 tys. zł. Zgodnie z warunkami przetargu dokumentacja projektowa powinna powstać w ciągu 34 tygodni od zawarcia umowy, co oznacza, że powinna być gotowa w połowie sierpnia 2018 r.

Projektant będzie sprawować też nadzór autorski. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to III kwartał 2017 r., natomiast same prace mają potrwać 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy z wykonawcą.

Czeremcha jest jednym z dziesięciu dworców, które zostaną przebudowane bądź wybudowane w ramach środków dla Polski Wschodniej. W Nidzicy i Bielsku Podlaskim powstaną dworce systemowe, Równolegle toczą się prace przygotowawcze dla przebudowy istniejących dworców Białystok, SzczytnoSiemiatycze, Olsztynek i Skarżysko-Kamienna. Trwa przebudowa Olsztyna Zachodniego i trwa opracowywanie założeń do przebudowy Olsztyna Głównego. W sumie w całym kraju PKP SA wytypowały 464 obiektów dworcowych, które wymagają działań inwestycyjnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Szczytnie z projektantem

Przestrzeń

Dworzec w Szczytnie z projektantem

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

Dworzec w Wejherowie pójdzie do modernizacji

Przestrzeń

Dworzec w Wejherowie pójdzie do modernizacji

Witold Urbanowicz 30 listopada 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5