Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec Stalowa Wola Rozwadów szykowany do remontu. Prace od połowy 2020 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-10 11:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec Stalowa Wola Rozwadów szykowany do remontu. Prace od połowy 2020 r.
fot. Szczepek, lic. CC0 Wikimedia commons
Powstaje właśnie projekt dla kompleksowej przebudowy dworca Stalowa Wola Rozwadów. Nieużytkowany obiekt ma zostać ponownie udostępniony podróżnym. Przetarg na prace budowlane PKP SA zapowiadają na I kwartał 2020 r.

Stalowa Wola Rozwadów leży przy liniach kolejowych nr 68 Lublin – Przeworsk i 74 do Sobowa. Budynek dworcowy znajduje się w złym stanie technicznym. Kasy biletowe na dworcu są nieczynne od 2012 r.

PKP SA przygotowują się do przebudowy obiektu. Pod koniec lutego zarządca obiektu zawarł umowę z firmą Pas Projekt na przygotowanie dokumentacji projektowej. Jej wartość to 322,2 tys. zł netto.

Prace mają mieć charakter kompleksowy, z zachowaniem bryły dworca, który jest objęty ochroną konserwatorską. – Zakres prac modernizacyjnych obejmie między innymi odnowienie elewacji, stolarki okiennej i dachu. Odtworzona ma być pierwotna kolorystyka budynku. Odnowione zostaną wszystkie instalacje znajdujące się na dworcu – informuje Anna Cierkowska z biura prasowego PKP SA.

Obiekt ponownie zostanie udostępniony podróżnym. – Wewnątrz powstaną pomieszczenia przeznaczone do obsługi pasażerów, w tym poczekalnia i toalety, a część powierzchni dworcowych zostanie przeznaczona do wynajmuj komercyjnego – dodaje Ciarkowska. Na nowo ma zostać też zagospodarowany teren wokół dworca.

W tej chwili trwają prace projektowe. – Przetarg na wybór wykonawcy robót budowlany zostanie ogłoszony w I kwartale 2020 r. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na II kwartał 2020 r. Zakończenie prac i udostępnienie dworca dla podróżnych jest planowane na III kwartał 2021 r. – informuje Anna Ciarkowska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5