Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec PKP w Koszalinie z pozwoleniem na budowę

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-12-20 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec PKP w Koszalinie z pozwoleniem na budowę
mat. prasowe
Budowa nowego dworca PKP w Koszalinie coraz bliżej. PKP poinformowało nas, iż otrzymało pozwolenie na budowę nowego budynku. Spółka musi teraz zawrzeć porozumienie z miastem, a następnie ogłosić przetarg, który wyłoni generalnego wykonawcę prac. Zdaniem PKP przetarg uda się ogłosić w pierwszej połowie 2022 roku.

Koszalin doczeka się nowego dworca kolejowego. O projekcie wizualnym nowego budynku pisaliśmy w sierpniu tego roku. Teraz spółka PKP SA otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę nowego dworca. Znacząco przybliża to realizację inwestycji. Jak mówi nam Bartłomiej Sarna z PKP SA, kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumienia z miastem, a następnie ogłoszenie przetargu, który wyłoni ostatecznego wykonawcę prac.

– Na początku grudnia uzyskaliśmy ostateczne pozwolenie na budowę dla budowy nowego dworca w Koszalinie. Przed ogłoszeniem przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych musimy jeszcze podpisać porozumienie o współpracy z miastem. Kolejnym krokiem milowym w inwestycji będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych, który planujemy ogłosić w pierwszej połowie 2022 roku. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy z wybranym w przetargu wykonawcą, a termin ich zakończenia będzie zależny od momentu podpisania umowy z wykonawcą – informuje Sarna.

Obecny budynek dworca zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie zupełnie nowa konstrukcja, która, jak mówi Sarna, będzie wyróżniała się wyrazistym dachem, który przykryje poczekalnię, a także hol i część usługową dworca.

– Przed wyjściem z tunelu prowadzącego na perony zaprojektowano otwarty pasaż pieszy, w którym zostaną wyeksponowane zachowane z istniejącego budynku dworca ściany holu zawierające dekoracje ścienne. Freski wykonane w technice sgraffito, bo o nich mowa, zostaną umieszczone za witrynami i dodatkowo wyeksponowane dzięki iluminacji nocnej. Wymieniona zostanie także nawierzchnia placu przed dworcem, która będzie komponowała się wizualnie z placem miejskim – dodaje pracownik PKP SA.

“Jest to jeden z ważniejszych etapów przebudowy śródmieścia. Jestem przekonany, że inwestycja ta będzie dobrze służyć naszemu regionowi przez wiele kolejnych lat. To właśnie Koszalin, ze względu na swoje położenie, jest najważniejszym punktem komunikacyjnym Pomorza Środkowego” – napisał na swoim facebooku prezydent Koszalina, Piotr Jedliński.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jest projekt nowego dworca w Koszalinie

Przestrzeń

Jest projekt nowego dworca w Koszalinie

Witold Urbanowicz 27 sierpnia 2021

PKP SA wybrały projektantów nowych dworców w Koszalinie i Słupsku

Przestrzeń

PKP SA wybrały projektantów nowych dworców w Koszalinie i Słupsku

Witold Urbanowicz 18 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5