Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec Pionki zostanie wyremontowany. Drugie podejście

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-21 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec Pionki zostanie wyremontowany. Drugie podejście
mat. PKP SA
PKP SA po ponad roku ponawiają przetarg na przebudowę zabytkowego dworca Pionki, leżącego przy linii 26 Łuków – Radom. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Dworzec Pionki został wybudowany w 1925 r. w tzw. stylu dworkowym. Obiekt zostanie poddany kompleksowej modernizacji. Wyremontowana i odtworzona zostanie historyczna stolarka okienna i drzwiowa, odbudowana zostanie attyka dachowa. Zmieni się zagospodarowanie wnętrza. Na parterze przewidziano hol z ogólnodostępnymi toaletami i kasą. Na piętrze założono wydzielenie Sali ślubów, a na poddaszu – pomieszczenia archiwum. Piece kaflowe zostaną poddane renowacji. Wybudowana zostanie winda, a dworzec – znajdujący się na wyniesieniu – zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowane zostanie bezpośrednie otoczenie. Wymieniona zostanie nawierzchnia wraz z podbudową. Położona zostanie kostka brukowa granitowa. Wybudowany zostanie podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 27 kwietnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 55 tygodni. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Poprzedni przetarg został unieważniony. Wystartowały trzy firmy z ofertami na kwoty od 9,7 do 12,5 mln zł brutto, przy budżecie 7,8 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5