Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-27 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt
fot. Muri, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commonsDworzec Łowicz Główny. Zdjęcie z 2014 r.
PKP SA ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca Łowicz Główny. Powstać ma nowe wejście, prowadzące w stronę przejścia podziemnego wybudowanego przez PKP PLK.

Znajdujący się w Łowiczu dworzec był wielokrotnie przebudowywany i nie jest objęty ochroną konserwatorską. Centralną część parteru zajmuje poczekania z przyległymi kasami dworcowymi. Strona południowa jest wynajęta na funkcje SOK. Piętro w większej części jest niewykorzystane – poczekalnia i dawny bufet pozostają zamknięte.

Przewidziano kompleksową przebudowę dworca wraz z przebudową strefy wejścia głównego (rampa, schody) oraz wykonaniem dodatkowego wejścia i dojścia do wejścia do tunelu PKP PLK. Jak wynika z dokumentacji, na parterze ma zostać utrzymana poczekalnia oraz stworzony nowy korytarz prowadzący do nowego wejścia do dworca – od strony tunelu PKP PLK. Tam również znajdzie się pomieszczenie sprzedaży biletów – kasy, oraz pomieszczenia techniczne (elektryczne, teletechniczne). Do poczekalni będzie również przylegać toaleta. Niezależna klatka schodowa z windą będzie prowadzić na piętro, gdzie przewidziano podział funkcji na część dworcową (noclegownie PR, ŁKA, KM oraz pomieszczenia administracji dworca) oraz komercyjną z przeznaczeniem na funkcje biurowe.

Zakres prac przewiduje też zagospodarowanie najbliższego otoczenia dworca z dostosowaniem do już wprowadzonych zmian przez inne podmioty. Powstać ma m.in. jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych i jedno do ładowania pojazdów elektrycznych. Część terenu urządził już Łowicz. Powstał m.in. parking na 178 aut, nowy dojazd, przearanżowano zieleń.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana jest  na 1,27 mlm zł netto. Przewidziano tez nadzór autorski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Kuźnica Białostocka do remontu [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworzec Kuźnica Białostocka do remontu [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 12 listopada 2019

Łódzkie: Co z dworcami w Zduńskiej Woli i Koluszkach?

Komunikacja

Łódzkie: Co z dworcami w Zduńskiej Woli i Koluszkach?

Kasper Fiszer 05 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5