Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec kolejowy w Złotowie doczeka się remontu?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Dworzec kolejowy w Złotowie doczeka się remontu?
fot. Domino375 / lic. CC BY-SA 4.0
Gmina Złotów nabyła prawo użytkowania wieczystego złotowskiego dworca kolejowego. Samorząd planuje remont budynku i dostosowanie go do swoich potrzeb. Na dworcu znajdzie się także poczekalnia oraz kasy biletowe.

Dworzec powstał w 1870 roku. Stacja Złotów leży na trasie linii 203, a więc dawnym “Ostbahnie”. Szlak łączy obecnie Tczew przez Piłę i Gorzów Wielkopolski z Kostrzynem nad Odrą. Na złotowskiej stacji można obecnie wsiąść do pociągów regionalnych w kierunku Chojnic, Piły oraz Krzyża. Pociągiem dalekobieżnym dojedziemy stąd do Trójmiasta bądź Gorzowa Wielkopolskiego.

Dworcowy budynek od wielu lat niszczał i nie był zagospodarowany. Teraz jednak ma się to zmienić, bowiem gmina Złotów przejęła prawo użytkowania wieczystego działki na której znajduje się dworzec od PKP S.A. Oznacza to, że samorząd będzie mógł wyremontować obiekt i przywrócić mu dawną świetność.

– Część nieruchomości (około 80 m2) planujemy przeznaczyć na pomieszczenia związane z obsługą podróżnych - poczekalnia, kasa, toalety itp. Pozostałą powierzchnię zagospodarujemy na realizację potrzeb zadań własnych gminy – mówi nam zastępca burmistrza Złotowa, Tomasz Stoltmann.

Samorządowiec dodał też, że niewykluczone jest przeznaczenie tej części obiektu na cele komercyjne.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5