Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec kolejowy w Tucholi po modernizacji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-07-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UMWKP

Podziel się ze znajomymi:

Nowoczesność z jednoczesnym zachowaniem zabytkowego charakteru i poszanowaniem upływającego czasu – taki jest XIX-wieczny dworzec kolejowy w Tucholi po rewitalizacji. W piątek (15 lipca) marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Agnieszka Kłopotek i radny województwa Jacek Chmarzyński wzięli udział w otwarciu inwestycji. Modernizacja obiektu była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

– Zrewitalizowany dworzec jest wizytówką Tucholi. Cieszę się, że będzie to jednocześnie miejsce wspierające lokalną przedsiębiorczość. To nie jest jedyna inwestycja realizowana w powiecie tucholskim ze środków, którymi dysponuje samorząd województwa - dofinansowujemy między innymi projekty modernizacji infrastruktury drogowej czy rozbudowę ośrodka harcerskiego w Białej – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Budynek przeszedł gruntowną rewitalizację, wymieniono instalacje wewnętrzne, z myślą o osobach z niepełnosprawnościami na dworcu została zainstalowana winda, pochylnia i dostosowana została toaleta. Dotychczasowe pustostany zostały zaadaptowane na pomieszczenia biurowe, inkubatory przedsiębiorczości i kompleks szkoleniowy z salą wykładową i punkty doradcze. Podczas uroczystości można było zwiedzić cały budynek dworca - także poddasze, które ma ponad 400 metrów użytkowych powierzchni, z których część ma być udostępniona na otwieranie działalności gospodarczej. Dzięki przygotowanej infrastrukturze utworzono Lokalne Centrum Rozwoju, gdzie miejsce znajdą nowe firmy. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 2,8 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Marszałek zaprasza na podróże koleją po regionie - podczas otwarcia rozdane zostały vouchery na darmowe przejazdy pociągami z Tucholi do miast prezydenckich – Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza. Będzie można je wygrać także w konkursach organizowanych przez Tygodnik Tucholski.

Uroczystość otwarcia dworca w Tucholi była jednym z punktów programu obchodów 63. Dni Borów Tucholskich. Koncepcja rewitalizacji powstała dworca kolejowego w Tucholi w ramach unijnego projektu Inter-Regio-Rail realizowanego w latach 2011-2013. 

Urząd Marszałkowski dofinansował także inne projekty adaptujące dworce kolejowe w regionie. Infrastruktura dla podróżnych na dworcu kolejowym w Wąbrzeźnie otrzymała ponad 900 tysięcy złotych dofinansowania, a w Śliwicach (powiat tucholski) w wyremontowanym budynku dworca kolejowego otwarto Centrum Rozwoju Społecznego dla seniorów „Stacja 60+", które powstało dzięki dotacji w wysokości niemal 1,2 mln złotych.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5