Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec kolejowy w Grudziądzu zostanie wyremontowany do końca 2024 roku?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-03-18 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec kolejowy w Grudziądzu zostanie wyremontowany do końca 2024 roku?
fot. Kudak, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Obecny budynek dworca kolejowego w Grudziądzu jest budynkiem zabytkowym. Wpis do rejestru zabytków uratował go przed zburzeniem i unifikacją w postaci budowy nowego, systemowego dworca. Obiekt ma przejść generalny remont, w wyniku którego odzyska świetność i zostanie dostosowany do współczesnych wymagań. Zgodnie z zapowiedziami PKP SA, remont ma zakończyć się pod koniec 2024 roku.

O dworcu kolejowym w Grudziądzu pisaliśmy w przeciągu ostatnich miesięcy wiele razy. Pierwotnie obiekt miał zostać zburzony i zastąpiony tzw. dworcem systemowym, który nie wyróżniałby się z tłumu innych tego typu budynków, które pełnią rolą dworcową w innych miejscach kraju. Plany spółki PKP SA zostały pokrzyżowane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, który swoimi działaniami doprowadził do uznania dworca za obiekt zabytkowy, dzięki temu przejdzie on remont i nie zostanie zburzony.

Aktualnym losem dworca zainteresowała się ostatnio posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która zapytała resorty infrastruktury oraz aktywów państwowych o to, czy i w jakim zakresie planowany jest remont dworca w Grudziądzu, a także o to, czy w wyniku remontu obiekt zyska toalety oraz czy zostanie on dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– PKP SA poinformowało, że trwają prace przygotowawcze związane z przystąpieniem do remontu dworca kolejowego w Grudziądzu. Ogłoszenie postępowania przetargowego na opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego planowane jest w II kwartale 2022 r. Zakres prac związanych z modernizacją obiektu zostanie uzgodniony na etapie realizacji dokumentacji projektowej w oparciu o wytyczne służb konserwatorskich. Spółka przekazała, że według aktualnego harmonogramu, remont dworca rozpocznie się w II kwartale 2023 r., a oddanie obiektu planowane jest na IV kwartał 2024 r. – napisał w odpowiedzi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, które sprawuje nadzór nad działalnością PKP SA.

Małecki dodał także, iż w ramach planowanego remontu dworzec zostanie wyposażony w nowoczesne toalety, a cały obiekt stanie się przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5