Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworce Święta Katarzyna, Siechnice i Smardzów z wykonawcą przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-12 11:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworce Święta Katarzyna, Siechnice i Smardzów z wykonawcą przebudowy
mat. PKP SAWizualizacja dworca Św. Katarzyna
PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy trzech podwrocławskich dworców – Święta Katarzyna, Siechnice oraz Żerniki Wrocławskie – Smardzów. Prace, które realizować będzie poznańska spółka DOTA, rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

W ramach inwestycji planowane jest odnowienie elewacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remonty dachów. Wykonane zostaną również nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Dworce zostaną także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy dworcach w Świętej Katarzynie i Siechnicach władze samorządowe planują organizację węzłów przesiadkowych. Niedawno gmina Siechnice otrzymała środki na realizację tego zadania. Wizualizacje i szczegółowy opis prac zamieszczaliśmy tutaj.

Na wykonawcę przebudowy dworców wybrano firmę DOTA z Poznania. Wykonawca ma już spore doświadczenie w zakresie dworców – na swoim koncie ma inwestycje w Kaliszu, Kępnie, Swarzędzu oraz Inowrocławiu. Prace przy dolnośląskich dworcach mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu i potrwają 12 miesięcy. Całościowy koszt trzech inwestycji wyniesie ok. 10,5 mln zł ze środków regionalnego programu operacyjnego.

– W ciągu najbliższych kilku lat PKP S.A. planuje zmodernizować lub wybudować od nowa ponad 160 dworców. Zakładamy, że środki na większość inwestycji będziemy pozyskiwać dzięki unijnemu dofinansowaniu. Program modernizacji dworców obejmie nie tylko duże ośrodki, ale także mniejsze miejscowości, właśnie takie jak Siechnice, Święta Katarzyna czy Żerniki Wrocławskie – Smardzów – mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Drugie podejście do przebudowy dworca w Jaworze

Przestrzeń

Drugie podejście do przebudowy dworca w Jaworze

Witold Urbanowicz 04 lipca 2017

Sześć wielkopolskich dworców przy liniach 353 i 131 do przebudowy

Przestrzeń

Sześć wielkopolskich dworców przy liniach 353 i 131 do przebudowy

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5