Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Duże zmiany w zielonogórskiej komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-12-22 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Duże zmiany w zielonogórskiej komunikacji miejskiej
fot. Zuzanna Pawłowska
Od 1 stycznia dużo zmieni się w zielonogórskiej komunikacji miejskiej. Nowa oferta przewozowa zostanie wprowadzona dla całej sieci komunikacyjnej. Zniknie między innymi popularna linia numer 80, a 0 zmieni swoją trasę. Zlikwidowane zostaną też linie 4 i 37, pojawi się nowa linia 29, a niektóre linie zmienią swoje trasy.

Jak poinformował MZK Zielona Góra, od 1 stycznia znacząco zmienią się rozkłady jazdy i schemat funkcjonowania komunikacji w stolicy województwa lubuskiego. Kilka linii ulegnie likwidacji, pojawi się jedna zupełnie nowa linia autobusowa o numerze 29, a kilka innych będzie miało zmienione trasy. Wariant rozkładu jazdy “Dzień roboczy” został rozbity na dwa, a więc dni od poniedziałku do piątku w czasie roku szkolnego, jak i w trakcie ferii i wakacji szkolnych. Dni robocze w trakcie roku szkolnego będą miały dotychczasowy, szary kolor, a rozkład wakacyjny kolor jasnoniebieski. Zmieniają się także godziny odjazdów z przystanków.Likwidacji ulegną linie 4, 37 i 80. Pierwotnie MZK chciało zlikwidować linię 0, ale po sprzeciwie mieszkańców do likwidacji wybrano 80. Na ulice Zielonej Góry wyjedzie także nowa linia o numerze 29, która będzie kursować od przystanku Lechitów do Osiedla Czarkowo.

“W nowym rozkładzie jazdy grupę linii podstawowych będą tworzyły linie nr: 0, 5, 8, 14 oraz 19. Autobusy tych linii będą podjeżdżały na przystanki co 15 minut w godzinach szczytu, co 20 minut poza godzinami szczytu, w ferie i wakacje, oraz część soboty a także co 30 minut w pozostałych godzinach i w dni świąteczne. Ponadto zwiększona zostanie ilość kursów do pętli PKP Nowy Kisielin na linii nr 0, a w dni robocze na godz. 6:00 do Parku Technologicznego w Nowym Kisielinie pracowników dowiozą dwa autobusy przegubowe tak, aby zwiększyć komfort podróżowania i zapewnić bezpieczeństwo” – możemy przeczytać na stronie internetowej MZK.

Z ważniejszych zmian warto wspomnieć o zmianie trasy linii 0, która pojedzie ulicą Wyszyńskiego, a następnie Aleją Wojska Polskiego w miejsce zlikwidowanej 80. Zmiana trasy czeka też linię numer 5, która będzie teraz kursować między Osiedlem Czarkowo, a Osiedlem Leśnym. 17 pojedzie z Chynowa na Ulicę Francuską. Linia 44 pojedzie ulicą 1 Maja i Jaskółczą zamiast Łużycką i Wyszyńskiego.

“Nowa siatka połączeń wprowadzona zostaje ze względu na dopasowanie transportu publicznego do aktualnych potrzeb pasażerów, a także na ich wnioski” – informuje MZK na swojej stronie.

Dokładny opis zmian wraz z nowymi rozkładami jazdy dla linii autobusowych można znaleźć pod tym linkiem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do Gorzowa przyjechały kolejne nowe autobusy

Komunikacja

Do Gorzowa przyjechały kolejne nowe autobusy

inf. pras 21 grudnia 2021

Gdańsk z pełnomocnikiem prezydenta ds. pieszych

Prawo & Finanse

Gdańsk z pełnomocnikiem prezydenta ds. pieszych

inf. pras 21 grudnia 2021

Gdańsk chce budować rowerowe Ekostrady

Komunikacja

Gdańsk chce budować rowerowe Ekostrady

Jakub Rösler 21 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5