Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Drugie podejście Stawigudy do komunikacji gminnej

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-07-13 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugie podejście Stawigudy do komunikacji gminnej
fot. TP
Gmina Stawiguda rozpisała we współpracy z inną podolsztynską gminą – Jonkowem, przetarg na zakup taboru. Autobusy miałyby połączyć przede wszystkim Ruś, Bartąg, okolice Zacisza i Bartążek z osiedlem Tęczowy Las, gdzie kończą kursy autobusy miejskie z Olsztyna. Tam mieszkańcy gminy Stawigudy mogliby się wygodnie przesiąść i kontynuować jazdę do centrum stolicy regionu. Poprzedni przetarg zakończył się brakiem ofert. Czy tym razem będzie inaczej?

Podobnie jak w poprzednim postępowaniu, w tym również przetarg podzielono na trzy odrębne zadania. Zaznaczono jednak, że całość zamówienia może zrealizować jeden oferent, co powinno wpłynąć na korzystniejszą ofertę. Do stworzenia gminnej komunikacji w Stawigudzie mają posłużyć w sumie cztery niskoemisyjne autobusy. W pierwszym zamówieniu gmina poszukuje 3 sztuk małych jednostek taboru, zaś w drugim – 1 sztukę średniej wielkości. Stawiguda zażyczyła sobie pojazdy o długości minimum 5,8 m z jedną parą podwójnych drzwi. W pojazdach tych znalazłoby się miejsce dla co najmniej 40 pasażerów, a dla 20 przewidziano miejsce siedzące. Większe autobusy miałyby mieć długość co najmniej 8,1 m, ale wejście do środka zapewnić miały wyłącznie jedne pojedyncze drzwi. Pojazdy przewidziano na 40 pasażerów z miejscami do siedzenia dla 35. W obu przypadkach silnik miał spełniać normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy miały być wyposażone w klimatyzację oraz miejsce dla osoby na wózku.

W przetargu część trzecia stanowi zamówienie na rzecz gminy Jonkowo. W tym przypadku zamawiający oczekuje dwóch autobusów – jednego o długości minimalnej 5,8 m, a drugiego o długości 8,1 m. Obie wersje mają być wyposażone w klimatyzację. Warunki techniczne pozostały takie same jak w przypadku zamówienia dla Stawigudy. Różnica polega jedynie w układzie drzwi w większym pojeździe, gdzie zamawiający wymaga dwóch par – przedniej pojedynczej oraz drugiej podwójnej.

W poprzednim postępowaniu nie zgłosił się żaden oferent. Gmina Stawiguda na zakup trzech małych pojazdów przeznaczyła 1,2 mln zł, zaś na zakup średniej wielkości autobusu – 600 tys. zł Jonkowo z kolei przygotowało budżet w wysokości 927 tys. zł.

W obecnym przetargu składanie ofert trwa do 20 sierpnia. Zamawiający wymaga, że wykonawca podejmie się naprawy gwarancyjnej w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu. Oferty na autobusy oceniane będą pod kątem ceny (60%), warunków gwarancji (20%) i możliwości zwiększenia liczby ogólnych miejsc w autobusach (20%).

W pierwszym etapie tworzenia komunikacji gminnej, autobusy miałyby połączyć przede wszystkim Ruś, Bartąg, okolice Zacisza i Bartążek z osiedlem Tęczowy Las, gdzie kończą obecnie kursy autobusy miejskie z Olsztyna. Jak zdradza swoje plany gmina Stawiguda, w kolejnym kroku planowane jest zapewnienie obsługi miejscowości Pluski oraz Wymój z centralnym przystankiem zbiorczym w Stawigudzie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Izabelin i Konstancin-Jeziorna trafią do I strefy ZTM

Komunikacja

Warszawa: Izabelin i Konstancin-Jeziorna trafią do I strefy ZTM

Witold Urbanowicz 03 lipca 2018

Łódź: Dalsze cięcia w ofercie PKS

Komunikacja

Łódź: Dalsze cięcia w ofercie PKS

Kasper Fiszer 27 czerwca 2018

Pabianice: Koniec linii 4 do łódzkiej strefy przemysłowej

Komunikacja

Pabianice: Koniec linii 4 do łódzkiej strefy przemysłowej

Kasper Fiszer 15 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5