Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Drugie podejście do przebudowy dworca w Jaworze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-04 12:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugie podejście do przebudowy dworca w Jaworze
mat. PKP SA
PKP SA rozpisały nowy przetarg na przebudowę zaniedbanego dworca kolejowego w Jaworze. Prace, dzięki któremu obiekt ponownie będzie obsługiwać podróżnych, zakończą się w przyszłym roku – jeśli oczywiście uda się rozstrzygnąć powtórzone postępowanie.

Dworzec w Jaworze, znajdującym się w województwie dolnośląskim, leży przy liniach 137 Katowice – Legnica, 315 Malczyce – Jawor i 331 Jawor – Roztoka. Dwupiętrowy budynek powstał w 1856 roku. Jest objęty ochroną konserwatorską. Wzniesiony został w stylu neogotyku angielskiego, ale w przeszłości budynek był wielokrotnie przekształcany. Obecnie budynek nie obsługuje pasażerów.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez PKP SA jest kompleksowa przebudowa dworca. Roboty budowlane obejmować będą cały budynek dworca z zachowaniem jego formy zewnętrznej przy zmianie układu funkcjonalnego wewnątrz. Zakres prac przewiduje również przebudowę budynku toalet, rozbudowę istniejącej drewnianej wiaty, która przylega do budynku, budowę stacji transformatorowej, a także wykonanie rozbiórki budynku pawilonu, który jest pustostanem. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj, przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 17 lipca. O wyborze zadecydują cena (90%) oraz termin realizacji inwestycji (10%). Na realizację przeznaczono termin od 53 do 56 tygodni od zawarcia umowy.

To już kolejny przetarg na przebudowę dworca w Jaworze. W poprzednim w I połowie czerwca jedyną ofertę złożyła firma SKB z Warszawy z kwotą 16,2 mln zł brutto. To więcej niż przewidywał budżet zamawiającego, określony na kwotę 12,5 mln zł brutto. W tej sytuacji, w związku z przekroczeniem kosztorysu o ponad 30%, zamawiający zdecydował się na unieważnienie postępowania i rozpisanie nowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sześć wielkopolskich dworców przy liniach 353 i 131 do przebudowy

Przestrzeń

Sześć wielkopolskich dworców przy liniach 353 i 131 do przebudowy

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2017

16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Jest projektant

Przestrzeń

16 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Jest projektant

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5