Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Drugi tramwaj Durmazlara już w Olsztynie

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-11-27 07:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugi tramwaj Durmazlara już w Olsztynie
fot. TP
Kolejna Panorama dojechała do stolicy Warmii i Mazur. Zanim jednak dołączy do pierwszego tramwaju musi przejść procedury celne.

Bez szumnych zapowiedzi ze strony miasta, w końcu do Olsztyna dojechał drugi tramwaj Durmazlara. Transport, który wyruszył z Bursy 15 listopada i prowadził przez Stambuł. Triest, Suben, Drezno i Warszawę, dotarł w nocy z czwartku na piątek o godzinie drugiej. Laweta z pojazdem zaparkowała na ul. Towarowej. Podobnie jak to miało miejsce z pierwszym wozem, Panorama musi przejść formalności celne – zanim zostanie rozładowana i wkolejona.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze wozy miały być dostarczone w kwietniu, czyli 21 miesięcy po podpisaniu umowy. Ze względu na pandemię i zamknięcie tureckiej fabryki, Olsztyn przystał na podpisanie aneksu do umowy z Durmazlarem, co pozwoliło przesunąć terminy dostaw. Zgodnie z nowymi zapisami dwa pierwsze pojazdy miały dotrzeć do połowy grudnia (po 29 miesiącach). Każde kolejne dwie sztuki, w myśl aneksu, mają docierać regularnie co kolejny miesiąc. Oznacza to, że kontrakt powinien się więc zakończyć w maju 2021 roku.

Tramwaje posiadają już świadectwo homologacji. Tymczasem najpóźniej do 18 grudnia br. kontrakt przewiduje zakończenie odbioru tramwajów. Producent jeszcze nie zgłosił pojazdów do tej procedury. Natomiast w połowie listopada prezydent Olsztyna już powołał 10-osobową komisję, która realizować będzie techniczny odbiór taboru. W jej skład wchodzą przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (operatora tramwajów), Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu (organizatora przewozów) oraz Jednostki Realizującej Projekt V (komórki czuwającej nad wykonaniem przedsięwzięcia). Odbiory, jak informuje miasto, będą polegać m.in. na pomiarach obciążenia osi,  zużycia energii, sprawdzona zostanie komunikacja radiowa i system informacji pasażerskiej. Nie zabraknie też jazd testowych i szkoleń dla motorniczych.

To pierwsze dwa wozy z 12 zamówionych przez Olsztyn tramwajów Panorama. Każdy z nich kosztuje miasto 8,99 mln zł. Łącznie zamówienie wyniesie 108 mln zł. Nowe tramwaje są kupowane z myślą o rozbudowie sieci tramwajowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Druga Panorama w drodze do Olsztyna

Komunikacja

Druga Panorama w drodze do Olsztyna

Redakcja 24 listopada 2020

Olsztyn z aneksem na tramwaje Durmazlara. Przyjadą późnej

Przestrzeń

Olsztyn z aneksem na tramwaje Durmazlara. Przyjadą późnej

Przemysław Farsewicz 05 października 2020

Panorama dla Olsztyna ze świadectwem homologacji

Komunikacja

Panorama dla Olsztyna ze świadectwem homologacji

Przemysław Farsewicz 29 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5