Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Drugi tor WKD. Odwołanie oddalone

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-11 15:11
Tagi:
, WKD
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugi tor WKD. Odwołanie oddalone
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dzisiaj (11 kwietnia) odwołanie firmy ZUE od rozstrzygnięcia przetargu WKD na przebudowę linii między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną z dobudową drugiego toru. To otwiera drogę do sfinalizowania przetargu i podpisania umowy z wykonawcą.

Inwestycja zakłada przebudowę ok. 7,5-kilometrowego odcinka linii nr 47 od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Znajdują się tam dwie stacje oraz sześć przystanków. Zakres prac zakłada przebudowę istniejącego toru oraz budowę drugiego toru. Szczegółowo o zamówieniu piszemy tutaj.

Oferty poznaliśmy przed połową listopada. O zamówienie ubiegało się 14 podmiotów z ofertami na kwoty od 172,2 mln zł do 279,2 mln zł, ale wszystkie propozycje mocno przewyższały budżet określony na 99,549 mln zł brutto. Pod koniec stycznia odbyła się aukcja elektroniczna – wygrała ją firma Intop, która zeszła z ceną do 142,464 mln zł. I to właśnie tę ofertę 8 marca WKD uznała za najkorzystniejszą.

Od wyników odwołało się jednak ZUE. Firma miała zastrzeżenia do spełnienia przez wybranego wykonawcę warunków udziału w postępowaniu. Dzisiaj (11 kwietnia) Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie i obciążyła odwołującego kosztami postępowania.

Oddalenie odwołania otwiera drogę do podpisania umowy. Wykonawca zadeklarował wykonanie prac w ciągu 20 miesięcy. W pierwszej kolejności – w ciągu sześciu miesięcy – ma powstać nowy tor do Grodziska, na który możliwe będzie przełożenie ruchu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5