Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Drugi tor WKD i bilet na Pomorzu z dofinansowaniem. Projektów mało

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-08-01 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugi tor WKD i bilet na Pomorzu z dofinansowaniem. Projektów mało
fot. Dariusz Żaruk, sm42.pl
CUPT poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie unijne projektów związanych z rozwojem kolei miejskich. Do dofinansowania zakwalifikowały się jedynie dwa projekty – wspólny bilet na Pomorzu oraz drugi tor WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska. Rozdysponowano jedynie 165 mln zł z puli 500 mln zł.

Konkurs na rozdysposnowanie środków w ramach konkursu „rozwój transportu kolejowego poza TEN-T” ruszył pod koniec czerwca 2018 r. Jego przedmiotem były projekty dotyczące kolei miejskich. Wyróżniono zadania związane z budową, modernizacją i rehabilitacją linii kolejowych, w tym instalacją ERTMS czy budową i przebudową przystanków, węzłów przesiadkowych, a także projekty dotyczące systemów informacji pasażerskiej czy biletowych. W sumie do rozdzielenia było 500 mln zł. O dofinansowanie, sięgające 85% kosztów projektu, ubiegać się mogli zarządcy linii kolejowych, dworców, samorządy czy przewoźnicy kolejowi.

CUPT poinformował właśnie o rozstrzygnięciu konkursu. Zakwalifikowały się jedynie dwa przedsięwzięcia. Jednym z nich jest projekt spółki InnoBaltica zakładający „budowę elektronicznej platformy zintegrowanych usług mobilności”, czyli pomorskiej wersji biletu integrującego różne środki transportu. Koszt całkowity projektu to 130,4 mln zł, a przyznane dofinansowanie to 90,7 mln zł.

Kryteria spełnił też projekt WKD związany z budową drugiego toru na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Wartość projektu wynosi 107,9 mln zł, a dofinansowanie to 74,6 mln zł. Niedawno WKD podpisała umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Cały projekt miałby zakończyć się na przełomie I i II kwartału 2023 r.

Na dwa powyższe projekty rozdzielono jedynie 165,2 mln zł, co oznacza, że 334,8 mln zł pozostaje niewykorzystane.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD chwali się wzrostem liczby podróżnych

Komunikacja

WKD chwali się wzrostem liczby podróżnych

Redakcja 22 lipca 2019

WKD: Zmiana projektanta drugiego toru do Grodziska Maz.

Przestrzeń

WKD: Zmiana projektanta drugiego toru do Grodziska Maz.

Witold Urbanowicz 25 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5