Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Drugi koniec komunikacji ŁKA w Sieradzu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2015-12-07 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drugi koniec komunikacji ŁKA w Sieradzu
fot. Kasper FiszerAutobus ŁKA w Sieradzu
Już po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Łódzka Kolej Aglomeracyjna likwiduje jedno ze swoich połączeń o charakterze miejskim. Po zawieszeniu funkcjonowania kolejowej linii do Zduńskiej Woli Południowej i autobusu uzupełniającego w Strykowie ŁKA rezygnuje z obsługi autobusowego połączenia dowozowego w Sieradzu. Po raz ostatni linia ta będzie obsługiwana w najbliższą sobotę.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała dziś, że rezygnuje z utrzymywania własnej komunikacji autobusowej funkcjonującej na terenie Sieradza. Autobusy w barwach ŁKA miały dowozić do pociągu z różnych części miasta, zapewniając dogodny dojazd bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Do przejazdu autobusem uprawniały bowiem bilety kolejowe ŁKA.

Rolą przewoźnika kolejowego nie jest uruchamianie autobusów

– 12 grudnia będzie ostatnim dniem kursowania komunikacji dowozowej ŁKA BUS w Sieradzu – mówi Anna Kulik z wydziału komunikacji społecznej i promocji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak dodaje przedstawicielka wojewódzkiej spółki, przyczyną likwidacji linii jest niezapewnienie przez sieradzki urząd miasta dalszego wsparcia finansowego dla miejskiego połączenia.

– Mimo wielokrotnych prób podejmowanych przez zarząd ŁKA nie udało się dojść do porozumienia z władzami Sieradza w zakresie współfinansowania autobusów komunikacji dowozowej – stwierdza Anna Kulik. – Ponieważ organizowanie autobusowej komunikacji miejskiej nie należy do zadań przewoźnika kolejowego, w związku z brakiem dofinansowania, po analizie ekonomicznej, zarząd ŁKA zdecydował, że dalsze samodzielne utrzymywanie komunikacji autobusowej byłoby niekorzystne dla spółki – stwierdza.

Zniknęło miejskie R, znika i kolejowe ŁKA-BUS

To już drugi przypadek zawieszenia funkcjonowania dowozowego połączenia w tym mieście. W czerwcu zeszłego roku Sieradz uruchomił własne połączenie o podobnym charakterze oznaczone symbolem R i obsługiwane przez sieradzkie MPK. Po kilku miesiącach miejski przewoźnik radykalnie zmniejszył liczbę kursów i podniósł ceny biletów, by niemal dokładnie w rocznicę funkcjonowania linii ostatecznie ją zlikwidować. – Z 17 kursów dziennie, które pozostały po ostatniej zmianie, średnia liczba pasażerów wsiadających oraz wysiadających na przystanku przy dworcu kolejowym wyniosła poniżej 12 dziennie – tłumaczył wówczas Sławomir Nogala, kierownik działu eksploatacji MPK Sieradz.

To również kolejna w ostatnim czasie likwidacja połączeń miejskich ŁKA. W listopadzie spółka zawiesiła funkcjonowanie krótkiej linii Zduńska Wola – Zduńska Wola Karsznice – Zduńska Wola Południowa obsługiwanej pociągami, w październiku z rozkładu jazdy zniknęła natomiast podobna do sieradzkiej linia dowozowa w Strykowie.

Komunikacja w Głownie będzie nadal obsługiwana

Po ostatnich zawieszeniach jedynym połączeniem z siatki autobusowych linii uzupełniających będzie ta funkcjonująca w Głownie. – Tamtejsza komunikacja dowozowa ŁKA BUS po 13 grudnia pozostaje bez zmian – zapewnia Anna Kulik. Najwyraźniej jednak plany rozwoju przesiadkowych połączeń kolejowo-autobusowych zostały mocno zahamowane.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Bilety ŁKA i MPK w jednym automacie

Komunikacja

Łódź: Bilety ŁKA i MPK w jednym automacie

Kasper Fiszer 17 marca 2016

ŁKA z programem zniżek kulturalnych na ferie

Komunikacja

ŁKA z programem zniżek kulturalnych na ferie

Kasper Fiszer 09 lutego 2016

Sieradz: Fiasko skomunikowania z ŁKA

Komunikacja

Sieradz: Fiasko skomunikowania z ŁKA

Kasper Fiszer 11 maja 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5