Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Drugi etap tramwaju na Naramowice z decyzją środowiskową

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
16-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Drugi etap tramwaju na Naramowice z decyzją środowiskową
mat. PIM
ZTM Poznań właśnie poinformował o tym, że drugi etap tramwaju na Naramowice otrzymał pozytywną decyzję środowiskową. To kluczowa inwestycja tramwajowa dla Stolicy Wielkopolski na najbliższe lata.

Tramwaj na Naramowice to koncepcja, która została podzielona aż na cztery etapy. Właśnie kończy się pierwszy z nich, w wyniku którego tramwaje mają za kilka tygodni dojeżdżać do przystanku Błażeja, gdzie powstała krańcówka tramwajowa. Ta inwestycja była długo oczekiwana przez mieszkańców Naramowic. O jej drugim etapie, który jest równie ważny pisaliśmy tutaj. Nowa trasa prowadzona po wschodniej stronie Cytadeli ma zapewnić najkrótszą drogę do centrum dla tramwajów kursujących z i na Naramowice.

ZTM Poznań właśnie poinformował, że inwestycja otrzymała decyzję środowiskową, co jest kolejnym etapem niezbędnym do jej realizacji. Przypomnijmy, iż brak takiej zgody bardzo długo blokował możliwość ogłoszenia przetargu na trasę tramwajową w ulicy Ratajczaka, choć ostatecznie udało się ją uzyskać, a sam przetarg właśnie trwa.

– Wśród planowanych inwestycji tramwajowych ta trasa jest dla nas priorytetem, bo uzupełni powstający odcinek do ul. Błażeja, co znacząco skróci dojazd do centrum z Naramowic odciążając węzeł przy moście Teatralnym. Dlatego równolegle z toczącymi się pracami pierwszego etapu budowy trasy na Naramowice, przygotowujemy dokumentację potrzebną do realizacji kolejnego etapu. Przed nami starania o pozyskanie środków zewnętrznych, co jest kluczowym zadaniem. Bez takiego wsparcia miasto nie będzie w stanie samodzielnie sfinansować budowy – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, cytowany przez ZTM.

– Proces przygotowawczy przy tak dużych inwestycjach jest równie istotny, co prace budowlane w terenie. Decyzja środowiskowa jest ważnym dokumentem, na podstawie którego będzie można zaprojektować nową trasę i ubiegać się o decyzje administracyjne pozwalające na budowę. Jesteśmy więc gotowi do przejścia w fazę opracowania dokumentacji projektowej, co nastąpi gdy tylko uda się miastu zapewnić środki finansowe – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Tak jak wspomniano wcześniej, na ten moment inwestycja nie ma jeszcze zapewnionego finansowania zewnętrznego, bez którego nie będzie ona możliwa.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5