Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Drogowcy z ofertami na przebudowę fragmentu linii tramwajowej do Lutomierska

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-08 14:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drogowcy z ofertami na przebudowę fragmentu linii tramwajowej do Lutomierska
fot. Kasper Fiszer
Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 710 w Konstantynowie Łódzkim. W ramach inwestycji przewidziano budowę ronda w Żabiczkach, co będzie wiązało się z koniecznością przebudowy ok. 115-metrowego odcinka torowiska.

Przedmiotem przetargu jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710 na odcinku Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. Inwestycją ma zostać objęty ponad 500-metrowy odcinek drogi w Żabiczkach. Prace mają charakter kompleksowy i obejmują całość infrastruktury. W ramach inwestycji na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Klonową i Bechcice pojawi się rondo z sygnalizacją świetlną. Co ciekawe, zakres inwestycji obejmuje także trasę tramwajową. Przewidziano przebudowę 115-metrowego odcinka torowiska, kolidującego z rozbudowywanym układem drogowym. Powstanie nowa konstrukcja torowiska, zostanie też zbudowany nowy peron tramwajowy.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Najtańszą ofertę złożyła spółka Włodan z Pabianic, która zaoferowała 10,9 mln zł, a także najkrótszy, bo 60-miesięczny okres gwarancji. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sieradza proponuje 11,6 mln zł oraz 108 miesięcy rękojmi, a Strabag – 13,3 mln zł i 96 miesięcy rękojmi. Wszystkie oferty przekraczają budżet, określony na kwotę 8,3 mln zł. Jeśli zamawiający zdecyduje się podnieść tę kwotę, to o wyborze zdecydują cena (60%), długość okresu rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%). Prace miałyby zostać wykonane do końca września tego roku.

Tramwaj do Lutomierska to jedna z zagrożonych podłódzkich tramwajowych linii podmiejskich. Cała infrastruktura znajduje się w złym stanie technicznym. Już w 2017 r. ruch był zawieszony na osiem miesięcy z uwagi na podmycie torowiska. Konstantynów Łódzki planuje remonty infrastruktury na odcinku między Łodzią a trójkątem manewrowym na pl. Wolności. Na dalszym odcinku przede wszystkim mowa o pracach utrzymaniowych, zapewniających przejezdność linii, choć gmina Lutomiersk chciałaby pozyskać środki na nieco większe prace – projekt znajduje się jednak na liście rezerwowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Komunikacja

Łódź: Kończy się trudny rok dla tramwajów podmiejskich

Kasper Fiszer 17 grudnia 2018

Drogowcy przebudują fragment linii tramwajowej do Lutomierska

Przestrzeń

Drogowcy przebudują fragment linii tramwajowej do Lutomierska

Witold Urbanowicz 29 listopada 2018

Łódzkie chce 100 proc. dofinansowania na tramwaj podmiejski

Komunikacja

Łódzkie chce 100 proc. dofinansowania na tramwaj podmiejski

Kasper Fiszer 26 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5