Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Drogowcy przebudują fragment linii tramwajowej do Lutomierska

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-11-29 14:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drogowcy przebudują fragment linii tramwajowej do Lutomierska
fot. Kapser Fiszer
Stan linii tramwajowej do Lutomierska może na dosyć krótkim odcinku poprawić się. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi chce przebudować odcinek drogi wojewódzkiej nr 710. W ramach inwestycji przewidziano budowę ronda w Żabiczkach, co będzie wiązało się z koniecznością przebudowy ok. 115-metrowego odcinka torowiska.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi prowadzi przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 710 na odcinku Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. Inwestycją ma zostać objęty ponad 500-metrowy odcinek drogi w Żabiczkach. Prace mają charakter kompleksowy i obejmują całość infrastruktury.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Klonową i Bechcice pojawi się rondo z sygnalizacją świetlną. Co ciekawe, zakres inwestycji obejmuje także trasę tramwajową. Przewidziano przebudowę 115-metrowego odcinka torowiska. Powstanie nowa konstrukcja torowiska, zostanie też zbudowany nowy peron tramwajowy.

Termin składania ofert mija 18 grudnia. O wyborze zadecydują cena (60%), długość okresu rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%). Prace mają zostać wykonane do końca września 2019 r. Specyfikacja zamówienia zakłada czasowe wstrzymanie ruchu tramwajowego w dwóch etapach prac.

Tramwaj do Lutomierska to jedna z zagrożonych podłódzkich tramwajowych linii podmiejskich. Cała infrastruktura znajduje się w złym stanie technicznym. Już w 2017 r. ruch był zawieszony na osiem miesięcy z uwagi na podmycie torowiska. Konstantynów Łódzki planuje remonty infrastruktury na odcinku między Łodzią a trójkątem manewrowym na pl. Wolności. Na dalszym odcinku przede wszystkim mowa o pracach utrzymaniowych, zapewniających przejezdność linii, choć gmina Lutomiersk chciałaby pozyskać środki na nieco większe prace – projekt znajduje się jednak na liście rezerwowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie chce 100 proc. dofinansowania na tramwaj podmiejski

Komunikacja

Łódzkie chce 100 proc. dofinansowania na tramwaj podmiejski

Kasper Fiszer 26 września 2018

Łódź: Plaga kradzieży na liniach podmiejskich trwa

Komunikacja

Łódź: Plaga kradzieży na liniach podmiejskich trwa

Kasper Fiszer 10 września 2018

Lutomiersk: Tramwaj powrócił, ale niezbędne są dalsze prace

Komunikacja

Lutomiersk: Tramwaj powrócił, ale niezbędne są dalsze prace

Kasper Fiszer 08 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5