Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Drogie utrzymanie torowisk w Krakowie. Brakuje niemal połowy kwoty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-24 14:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drogie utrzymanie torowisk w Krakowie. Brakuje niemal połowy kwoty
fot. Dominik Lebda
Od lat Kraków zleca utrzymanie torowisk tramwajowych zewnętrznym firmom. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu otworzył właśnie oferty w przetargu na kolejne trzy lata. Zgodnie z oczekiwaniami wystartowała jedynie firma ZUE, która już od kilkunastu lat wykonuje takie usługi na rzecz Krakowa. Jej oferta niemal dwukrotnie przekracza założenia finansowe zamawiającego.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez ZIKiT, jest utrzymanie, konserwacja i naprawy infrastruktury tramwajowej w Krakowie w latach 2018-2021. Zamówienie obejmuje torowiska, sieć trakcyjną, napędy, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic, elementy detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacje trakcyjne i układ kablowy. Wykonawca jest zobowiązany udzielić, według zmienionych warunków, 29-miesięcznej gwarancji.

Naprawy i prace związane z usuwaniem awarii mają być prowadzone przez całą dobę. Wykonawca zobowiązany jest do ciągłego monitorowania stanu technicznego. Wszystkie parametry muszą być zachowane w stopniu umożliwiającym na bezpieczne prowadzenie ruchu.

Minął właśnie termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 98,9 mln zł brutto. To znacznie powyżej założeń finansowych ZIKiT-u, który na zadanie przeznaczył 58,4 mln zł brutto.

ZUE już od kilkunastu lat zajmuje się utrzymywaniem krakowskich torowisk tramwajowych. Wartość kończącej się właśnie trzyletniej umowy to 42,3 mln zł netto. Wykonawca wcześniej zwracał uwagę, że warunki postępowania w praktyce przerzucają na niego odpowiedzialność za zapewnienie warunków niezbędnych dla utrzymania ciągłości i bezpieczeństwa ruchu tramwajowego – bez względu na to, ile remontów Kraków wykona.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków: Siedmiu chętnych na tramwaj do Mistrzejowic w ramach PPP

Przestrzeń

Kraków: Siedmiu chętnych na tramwaj do Mistrzejowic w ramach PPP

Witold Urbanowicz 26 lipca 2018

Kraków: ZUE przebuduje trasę na Bronowice

Mobilność

Kraków: ZUE przebuduje trasę na Bronowice

Witold Urbanowicz 12 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5