Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Drogi dworzec w Skarżysku-Kamiennej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-16 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drogi dworzec w Skarżysku-Kamiennej
wiz. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca w Skarżysku-Kamiennej. W wyniku prac odnowione mają zostać elewacje i zmianie ulegnie układ funkcjonalny pomieszczeń oraz architektura wnętrz. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, które znacząco przekraczają budżet zamawiającego.

Przedmiotem trwającego przetargu jest przebudowa dworca w Skarżysku-Kamiennej. Zakres prac przewiduje także budowę dworca tymczasowego, podniesienie peronu nr 1, rozbiórkę budynków magazynowo-usługowych w części południowo-wschodniej oraz budynku zlokalizowanego od zachodniej strony dworca, budowę parkingu po drugiej stronie torów na 150 samochodów, demontaż czterech nieużytkowanych torów bocznicowych wraz z rozjazdami oraz zagospodarowanie terenu wokół dworca. Więcej o zakresie prac, wraz z wizualizacjami, pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (16 stycznia) minął termin składania ofert. W postępowaniu wystartowały trzy firmy. Firma SKB z Warszawy zaoferowała kwotę 29,8 mln zł brutto. Budimex jest gotów wykonać prace za 37,2 mln zł brutto, natomiast Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel zaproponował 38,3 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Oferty jednak znacznie przekraczają budżet zamawiającego, który przeznaczył na zadanie 22,1 mln zł brutto.

Na stacji Skarżysko-Kamienna prace prowadzą też PKP PLK. Trwa obecnie przebudowa jednego z peronów. Trwa również przetarg na budowę tunelu pod torami.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto wyremontuje dworzec w Mrozach (wizualizacje)

Przestrzeń

Kto wyremontuje dworzec w Mrozach (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2019

Nidzica, Olsztynek, Szczytno – kolejne podejście do dworców

Przestrzeń

Nidzica, Olsztynek, Szczytno – kolejne podejście do dworców

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2018

Bliżej budowy dworca w Pomiechówku. Ruszył przetarg

Komunikacja

Bliżej budowy dworca w Pomiechówku. Ruszył przetarg

Elżbieta Pałys 17 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5