Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Drezno: Bombardier z kontraktem na dostawę i utrzymanie 30 tramwajów Flexity

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
22-08-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Drezno: Bombardier z kontraktem na dostawę i utrzymanie 30 tramwajów Flexity
wiz. Bombardier
Drezno podpisało umowę z Bombardierem na dostawy 30 tramwajów wraz z usługą ich utrzymania przez 24 lat. Pojazdy mają zostać dostarczone do października 2023 r. Kontrakt może zostać rozszerzony o kolejne tramwaje.

Dresdner Verkehrsbetriebe (DVB), operator komunikacji w Dreźnie, podpisał umowę z firmą Bombardier Transportation na dostawy 30 tramwajów Flexity wraz z późniejszą usługą utrzymania przez okres 24 lat. A wartość kontaktu to 197 mln euro. Dodatkowo, zawiera on opcję na dostawy kolejnych dziesięciu tramwajów i przedłużenie usługi utrzymania o kolejne osiem lat.

Nowe tramwaje są szersze niż obecnie eksploatowane przez DVB pojazdy. Pomieszczą one 290 podróżnych przy układzie siedzeń 2+2. Co ciekawe, jedynie część nadwozia znajdująca się powyżej wysokości peronów przystankowych będzie szersza, dzięki czemu nie będzie konieczności przebudowywania istniejącej infrastruktury.

 Pojazdy mają zostać dostarczone do końca października 2023 r. – Pojazdy powstaną w naszych oddziałach na terenie Saksonii. Produkcja pudeł odbędzie się w Gorlitz, a montaż końcowy i odbiory w Bautzen – mówi Michael Fohrer, szef niemieckiego oddziału Bombardzier Transportation.


wiz. Bombardier Transportation
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5