Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Drewniany dworzec w Wieruszowie zostanie wyremontowany, ale nie dla pasażerów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-09-11 16:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drewniany dworzec w Wieruszowie zostanie wyremontowany, ale nie dla pasażerów
mat. PKP SA
PKP SA rozpisały przetarg na remont dworca i wieży ciśnień w Wieruszowie w celu powstrzymania degradacji zabytkowych obiektów. Plany nie przewidują jednak przywrócenia budynków do użytkowania.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez PKP SA jest remont zabytkowych dworca i wieży ciśnień w Wieruszowie w województwie łódzkim. Celem prac jest zabezpieczenie budynków przed postępującą degradacją i zawaleniem. Po wykonaniu robót nie przewiduje się włączenia obiektów do użytkowania. Termin składania ofert mija 14 września, a jedynym kryterium wyboru jest cena. Prace mają zostać wykonane do połowy grudnia.

Zakres robót w przypadku dworca Wieruszów przewiduje wymianę pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych, remont kominów, odtworzenie instalacji piorunochronnej, wymianę zdegradowanych przez korozję biologiczną elementów konstrukcji więźby, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, renowację elewacji, demontaż i ponowny montaż konstrukcji przybudówek, montaż wewnętrznych krat zabezpieczających, demontaż wtórnej okładziny ściany szczytowej budynku. Ponadto przewidziano przycięcie drzew i krzewów wokół obiektu, remont schodów zewnętrznych oraz nawierzchni terenu wokół budynku.

W przypadku wieży ciśnień przewidziano m.in. odbudowę dachu, montaż rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich, odbudowę instalacji piorunochronnej, naprawę elewacji, renowację i odtworzenie ślusarki okiennej, renowację drzwi wejściowych, zbiornika stalowego i innych elementów stalowych w tym poręczy i balustrad.

Dwukondygnacyjny budynek dworca, leżący przy linii 181 Herby Nowe – Oleśnica, został wzniesiony w 1915 r. i do dzisiaj zachował wiele z oryginalnych cech. Obecnie obiekt jest wyłączony z użytkowania. Murowana wieża ciśnień jest starsza i pochodzi z 1906 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Koniecpol. Zmarnowany węzeł przesiadkowy

Przestrzeń

Koniecpol. Zmarnowany węzeł przesiadkowy

Dominik Wójcik 09 września 2017

Nieczynny dworzec w Więcbarku przejdzie remont

Przestrzeń

Nieczynny dworzec w Więcbarku przejdzie remont

Witold Urbanowicz 07 września 2017

(Nie)ruchomy chodnik na dworcu w Katowicach

Mobilność

(Nie)ruchomy chodnik na dworcu w Katowicach

Jakub Madrjas 05 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5