Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Drammen. Ekoenergetyka dostarczy 15 ładowarek do autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-08-30 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drammen. Ekoenergetyka dostarczy 15 ładowarek do autobusów
fot. Ekoenergetyka
W ubiegłym tygodniu Ekoenergetyka podpisała umowę ramową z norweską firmą BRAKAR AS na dostawę stacji szybkiego ładowania dla Drammen. Chodzi o 15 do 25 stacji szybkiego ładowania w formie odwróconego pantografu.

BRAKAR AS to norweska firma odpowiedzialna za organizację transportu publicznego w okręgu Buskerud. Obszarem swojej działalności obejmuje także stolicę regionu prawie siedemdziesięciotysięczne Drammen. Miasto obecnie posiada już w pełni zelektryfikowaną linię nr 51 z głównego dwora autobusowego Drammen – do przystanku kolejowego Mjøndalen. Region chce zostać liderem w Norwegii we wdrażaniu zrównoważonego i czystego transportu i właśnie realizuje dużą inwestycję związaną z wdrożeniem infrastruktury ładowania i zakupem autobusów elektrycznych.

Ekoenergetyka – Polska wygrała przetarg i podpisała umowę ramową, która zakłada dostarczenie do 15 pantografowych stacji szybkiego ładowania o mocach 300 kW oraz 450 kW z opcją domówienia kolejnych 10 sztuk. Pierwsze zamówienie to minimum 12 stacji opiewające na kwotę około 18,5 mln złotych. Dodatkowe 10 stacji ładowania Brakar AS może zamówić w terminie do 31.08.2023 r.

Miejskie stacje szybkiego ładowania będą wyposażone w maszt z odwróconym pantografem (OppCharge), a zakres prac obejmuje kompleksowe wykonanie stacji od przeprowadzenia zasilania, przez prace budowlane, dostawę i montaż oraz uruchomienie stacji. Pakiet obejmuje także serwis posprzedażowy.

- To już nasz trzeci i największy po Oslo i Kristiansand projekt w Norwegii. Widzimy jak kraj oraz poszczególne regiony jak Buskerud są aktywnie zaangażowane w walkę o czyste powietrze i zminimalizowanie emisji. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu. Infrastruktura, która będzie dostarczona dla Brakar AS pokazuje także, że nie tylko wielkie aglomeracje jak Paryż, Warszawa czy Hamburg, ale także mniejsze miasta mogą skutecznie wdrażać elektromobilność na szeroką skalę – zapewnia Maciej Wojeński, wiceprezes firmy Ekoenergetyka Polska

Dzięki kontraktowi na ładowarki dla Drammen Ekoenergetyka kontynuuje ekspansję w Skandynawii. Firma dostarczyła i wdrożyła swoje stacje szybkiego ładowania do Tampere i Helsinek w Finlandii, Vasteras, Malmö i Luleå w Szwecji oraz Kristiansand i Oslo w Norwegii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Miasta już nie chcą ogromnych baterii do autobusów [rozmowa]

Komunikacja

Miasta już nie chcą ogromnych baterii do autobusów [rozmowa]

Łukasz Malinowski, Roman Czubiński 11 lipca 2019

MZA Warszawa podpisały umowę z Ekoenergetyką na ładowarki

Prawo & Finanse

MZA Warszawa podpisały umowę z Ekoenergetyką na ładowarki

jd/inf. pras. 04 lipca 2019

Warszawa. Ładowarki dla elektrobusów postawi Ekoenergetyka

Prawo & Finanse

Warszawa. Ładowarki dla elektrobusów postawi Ekoenergetyka

Jakub Dybalski 28 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5