Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-08-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego
fot. Rafał Jasińskipociag w Trzebnicy
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego czeka na opinie na temat projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa dolnośląskiego”. Obowiązek przeprowadzenia konsultacji społecznych na organizatorów transportu zbiorowego nakłada ustawa.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił, że do 8 września prowadzi konsultacje społeczne projektu regionalnego planu transportowego. Organ administracji zachęca do zapoznania się z dokumentem i wyrażenia opinii na jego temat. Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wysyłając „list tradycyjny”. Projekt dokumentu oraz więcej informacji o sposobie wyrażenia opinii można znaleźć tutaj.

Obowiązek opracowania planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego nakłada na wybrane jednostki samorządu terytorialnego ustawa o publicznym transporcie zbiorowym. W dokumencie określa się m.in. zasady organizacji rynku przewozowego oraz sieć komunikacyjną, na której będą prowadzone przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Plan zawiera prognozę potrzeb przewozowych oraz rodzaj środków komunikacji zbiorowej, które mają najlepiej zaspokajać potrzeby przewozowe. Znajdują się w nim także zapisy dotyczące finansowania usług przewozowych. Wskazane są również wytyczne w zakresie standardu usług przewozowych, w tym w zakresie informacji pasażerskiej i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przy opracowaniu dokumentu właściwe organy zobowiązane są uwzględnić wiele uwarunkowań, w tym rozstrzygnięcia zawarte w krajowym planie transportowym i regionalnych dokumentach strategicznych. Bierze się również pod uwagę sytuację społeczno- gospodarczą województwa oraz wpływ na środowisko transportu.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5