Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dodatkowe przejścia przy Ogrodzie Saskim? Soszyński nie mówi nie, ale…

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-10-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Dodatkowe przejścia przy Ogrodzie Saskim? Soszyński nie mówi nie, ale…
fot. Google Street View
Czy na Marszałkowskiej, w rejonie Ogrodu Saskiego, pojawią się dodatkowe przejścia dla pieszych? Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy odpowiada, że wyznaczenie pasów jest jak najbardziej uzasadnione. Nie należy się jednak spodziewać szybkiej realizacji pomysłu: przeprowadzenie pełnego procesu inwestycyjnego, obejmującego m.in. przebudowę jezdni, wymaga znalezienia dodatkowych środków w budżecie, a z tym – wobec obciążenia finansowego samorządów – może być w najbliższych latach krucho.

Radna Agata Diduszko-Zyglewska (PO) napisała interpelację ws. wytyczenia przejścia dla pieszych przez Marszałkowską na Osi Saskiej – między ogrodem Saskim a pl. Żelaznej Bramy. Jak zwraca uwagę, temat ten powraca od kilku lat. Mieszkańcy i spacerowicze, idący od strony Ogrodu Saskiego w kierunku Hali Mirowskiej wciąż muszą nadkładać kilkaset metrów do najbliższego przejścia.

Odpowiedział jej Robert Soszyński, wiceprezydent stolicy, odpowiedzialny za transport. Wbrew jednak wielu oczekiwaniom uznał wyznaczenie wspomnianego przejścia za… uzasadnione. „Jednak wszelkie działania inwestycyjne w tym rejonie podejmować należy z zachowaniem należytej ostrożności, by nie pogłębiać niekorzystnych zmian architektonicznych w zakresie zachowania historycznego charakteru Osi Saskiej” – zaznacza Robert Soszyński.

Konieczne jest też – jak podkreśla Soszyński – zachowanie „wszystkich parametrów bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego” i „wymagać będzie przeprowadzenia pełnego procesu inwestycyjnego, obejmującego m.in. przebudowę jezdni i torowiska oraz budowę chodników i sygnalizacji świetlnej”.

Na razie jednak nie należy spodziewać się szybkiej realizacji ewentualnego nowego przejścia. „Dla realizacji zadania konieczne będzie pozyskanie dodatkowych środków finansowych z budżetu m.st. Warszawy. Może to okazać się utrudnione ze względu na prognozowane na najbliższe lata ograniczenie dostępności środków” – podkreśla wiceprezydent Soszyński.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5