Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Do Sieradza autobusy dostarczy Solaris?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-07 15:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Do Sieradza autobusy dostarczy Solaris?
fot. KF
MPK w Sieradzu prowadzi przetarg na trzy autobusy klasy midi o napędzie spalinowym. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech autobusów, posiadających całkowicie niską podłogę na całej długości bez stopni poprzecznych wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego. Mają być jednoczłonowe, o długości od 9 m do 10,5 m, z silnikiem spełniającym normę emisji zanieczyszczeń Euro 6 i o mocy minimum 180 kW.

Autobusy muszą pomieścić co najmniej 65 pasażerów z czego 20 na miejscach siedzących. W środku powinno znaleźć się miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Zamawiający ma dość elastyczne podejście do liczby drzwi. Preferowane jest troje drzwi w układzie 2-2-2, ale dopuszcza się też 1-2-2, 2-2-0, a nawet 1-2-0.

Dzisiaj (7 marca) minął termin składania ofert. Budżet określony został na kwotę 3,137 mln zł brutto. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 3,197 mln zł brutto. W tej sytuacji rozstrzygnięcie przetargu wydaje się formalnością.

Pierwszy autobus miałby dotrzeć do Sieradza do końca września, a kolejny – do końca grudnia. Ostatni autobus przyjedzie do końca marca 2020 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sieradz kupuje trzy autobusy MIDI

Prawo & Finanse

Sieradz kupuje trzy autobusy MIDI

Jakub Dybalski 29 stycznia 2019

Łódzkie: Przybędzie autobusów niskoemisyjnych

Komunikacja

Łódzkie: Przybędzie autobusów niskoemisyjnych

Roman Czubiński 12 marca 2018

Łódzkie: Wciąż bez kluczowej decyzji ws. RPO

Komunikacja

Łódzkie: Wciąż bez kluczowej decyzji ws. RPO

Kasper Fiszer 05 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5