Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Do Radomia pojedzie dziewięć elektrobusów. Kolejna umowa z Solarisem

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-16 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Radom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Do Radomia pojedzie dziewięć elektrobusów. Kolejna umowa z Solarisem
fot. UM Radom
Kolejnych dziewięć fabrycznie nowych autobusów elektrycznych zasili tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Wczoraj (15 lipca) miejska spółka podpisała umowę z firmą Solaris Bus & Coach na dostawę elektrycznych autobusów klasy MAXI z pięcioma ładowarkami mobilnymi oraz pojazdu technicznego z ładowarką mobilną. Firma jest zobowiązana także do budowy stacji szybkiego ładowania pantografowego.

– Dwa tygodnie temu, oddając do dyspozycji mieszkańców dziesięć elektrycznych autobusów, mówiłem, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Dziś stawiamy kolejny krok w kierunku tego, aby nasz tabor był nisko- lub zeroemisyjny. Nasze miasto staje się coraz bardziej zatłoczone, dlatego musimy rozbić wszystko, by zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Stąd decyzja o tworzeniu Strefy Wygodnego Ruchu, której bardzo ważnym elementem jest właśnie nowoczesny, bezpieczny i komfortowy transport publiczny – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Na zakup dziewięciu elektrycznych autobusów Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ma przyznane unijne dofinansowanie w kwocie 19 mln złotych. – Staramy się, by pieniądze, które pozyskujemy z zewnątrz przyczyniały się m.in. do rozwoju prawdziwie europejskiego, zielonego miasta. Podpisana umowa to element szerszej strategii. Nadal zamierzamy przygotowywać kolejne projekty związane z ochroną środowiska, w tym ze zmniejszaniem emisji zanieczyszczeń – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu na ulice Radomia wyjechało pierwszych 10 elektrycznych autobusów. Zostały one zakupione w ramach współfinansowanego z funduszy unijnych projektu multimodalnego. Obsługują one linie nr 1 i 12. Kolejnych dziewięć Solarisów Urbino 12 electric wyjedzie na ulice Radomia w lipcu przyszłego roku i będzie obsługiwać linię nr 3. – Za rok będziemy już mieli w sumie 19 autobusów elektrycznych i 38 zasilanych gazem CNG. To stawia nas w czołówce polskich miast jeśli chodzi o liczbę nisko- lub bezemisyjnych pojazdów – mówi prezes MPK Krzysztof Zalibowski.

Koszt zakupu 9 elektrycznych autobusów przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji to ponad 23 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Radom akceptuje ofertę Solarisa na kolejne elektrobusy

Komunikacja

Radom akceptuje ofertę Solarisa na kolejne elektrobusy

Witold Urbanowicz 10 lipca 2020

Radom z jedną ofertą na kolejne elektrobusy

Przestrzeń

Radom z jedną ofertą na kolejne elektrobusy

Witold Urbanowicz 24 czerwca 2020

Radom kupuje kolejne elektrobusy z infrastrukturą

Komunikacja

Radom kupuje kolejne elektrobusy z infrastrukturą

Witold Urbanowicz 23 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5