Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Do Radomia dotrze 5 przegubowców od Mana

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-06-23 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Do Radomia dotrze 5 przegubowców od Mana
fot. MZDiK Radom
MPK Radom pozytywnie rozstrzygnęło postępowanie dotyczące leasingu pięciu przegubowych autobusów. Pojazdy dostarczy Man, a autobusy mają pojawić się w Radomiu jeszcze przed końcem tego roku.

W maju informowaliśmy o przetargu ogłoszonym przez MPK w Radomiu, który dotyczył 10-letniego leasingu pięciu autobusów przegubowych o długości 11 metrów. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta autorstwa konsorcjum firm PKO Leasing i MAN Truck & Bus Polska, które zaproponowało realizację zamówienia za 14,167 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 12,915 mln zł brutto.

Teraz okazało się jednak, iż radomski przewoźnik zdecydował się na realizację tego zamówienia i pozytywne rozstrzygnięcie przetargu. Nowe autobusy mają zostać dostarczone do 30 grudnia bieżącego roku, a leasing ma potrwać 10 lat.

Każdy z przegubowych MAN-ów pomieści min. 145 pasażerów, w tym 35-40 na miejscach siedzących. Dodatkowo posiadać będzie dwa stanowiska na wózek inwalidzki lub dziecięcy.
Autobusy będą klimatyzowane, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto każdy pojazd wyposażony będzie w wyświetlacze LED i LCD, nagłośnienie do zapowiedzi kolejnych przystanków, monitoring, czy też system liczenia pasażerów. Silniki autobusów spełniać będą rygorystyczną normę emisji spalin EURO-6.

“Decyzja MPK o zamówieniu autobusów zasilanych olejem napędowym spowodowana jest niestabilną sytuacją na rynku paliw, wymuszającą dywersyfikację posiadanego taboru pod względem źródeł zasilania. Obecnie największy radomski przewoźnik posiada 19 autobusów elektrycznych, 42 zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG) oraz 71 diesli” – przekazało MPK w komunikacie prasowym.

Przewoźnik przypomniał też, iż w przyszłym roku na ulicach miasta pojawią się nowe autobusy elektryczne, które dostarczy Solaris.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Radom z jedną ofertą na leasing autobusów

Przestrzeń

Radom z jedną ofertą na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 06 czerwca 2022

Radom chce wyleasingować pięć przegubowców

Komunikacja

Radom chce wyleasingować pięć przegubowców

Witold Urbanowicz 06 maja 2022

MPK Radom rozstrzyga przetarg na przegubowe elektrobusy

Komunikacja

MPK Radom rozstrzyga przetarg na przegubowe elektrobusy

Witold Urbanowicz 20 kwietnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5