Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Do przystanku Lublin Zachodni można dojść nowym chodnikiem

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-07-10 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UM Lublina

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Do przystanku Lublin Zachodni można dojść nowym chodnikiem
Fot. UM Lublina
Do przystanku Lublin Zachodni można dojść nowym chodnikiem
Do przystanku Lublin Zachodni można dojść nowym chodnikiem
Piesi planujący podróż koleją mogą już korzystać z nowego dojścia do przystanku kolejowego Lublin Zachodni. Prowadzący inwestycję Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zakończył już roboty budowlane, pozostało dokończenie montażu oświetlenia.

Miasto Lublin przed rokiem zapowiedziało opracowanie rozwiązań komunikacyjnych dla przystanku kolejowego Lublin Zachodni (zwany niepoprawnie przez magistrat przystankiem Lublin-Zachód), które zapewnią mieszkańcom dojście i w dalszej kolejności również dojazd do przystanku kolejowego. 

Teraz kończy się pierwsza część inwestycji; w ramach zadania powstał chodnik o długości około 150 m i szerokości 2 m, zbudowany z kostki betonowej. W umowie z wykonawcą podpisano aneks, który wydłużył termin zakończenia inwestycji do 31 lipca. Koszt budowy wyniósł 198 tys. zł.

Jak czytamy w informacji, chodnik został poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej na osiedlu Poręba. W miejscach, gdzie pochylenie terenu przekracza 6%, wykonano schody oraz pochylnie wraz z metalowymi poręczami. Nowa infrastruktura została dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Chodnik będzie oświetlony nowoczesnym oświetleniem ledowym.

– Budowa dojścia do przystanku PKP Lublin-Zachód była zadaniem bardzo pilnym z punktu widzenia mieszkańców, a dla komfortu pieszych planujących podróż koleją – niezbędnym. Z formalnego punktu widzenia była to dość skomplikowana inwestycja, gdyż budowę chodnika prowadziliśmy w sąsiedztwie działki kolejowej. Wymagało to uzyskania m.in. odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych związanych z lokalizacją budowy właśnie w takiej okolicy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju cytowany w komunikacie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5