Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Do Pilzna pojadą tramwaje XXL. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-25 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Do Pilzna pojadą tramwaje XXL. Rusza przetarg
fot. MJ
PMDP, operator komunikacji w Pilźnie, ogłosił przetarg na dostawę tramwajów XXL o długości do 42 m. Wozy te mają być wykorzystywane na obleganej linii nr 4 od 2024 r.

W ostatnich latach Pilzno sukcesywnie odnawiało swój tabor. – Do 2019 roku eksploatowaliśmy głównie tramwaje z rodziny T3 i jej zmodernizowane warianty. Większość tramwajów tej rodziny osiąga już swój założony wiek służby, a na dłuższą metę tramwaje te mają wyższe koszty eksploatacji niż nowe wagony ¬– mówi Miroslav Macháň, dyrektor ds. transportu w PMDP. ¬– Pierwszym kamieniem milowym w 2019 roku był rozpoczęcie dostaw 16 tramwajów EVO2 i ta dostawa zostanie zakończona w tym roku. Ponadto w tym roku dołączymy do naszej floty pierwsze dwa dwukierunkowe tramwaje 40T. Ewentualne dostawy opcji typu 40T zapewniają odnowienie taboru w perspektywie tylko do 2023 roku, dlatego konieczne jest ciągłe kontynuowanie odnawiania – dodaje.

– Obecnie ogłaszamy przetarg na odnowienie taboru tramwajowego w okresie od 2024 do 2030 roku. W sumie liczymy na 24 pojazdów o dużej pojemności w szacunkowej cenie od 77 do 80 mln CZK za tramwaj i przy założeniu wykorzystania dotacji – opisuje Roman Zarzycký, pierwszy zastępca burmistrza i prezes zarządu PMDP. –Zakładamy, że zostanie dostarczonych do 12 tramwajów dwukierunkowych w celu zapewnienia obsługi linii 4 w przypadku remontów i zamknięć – wskazuje.

Tramwaje o długości do 42 metrów i pojemności co najmniej 240 pasażerów powinny być w pełni niskopodłogowe, posiadać klimatyzację, nowoczesny system informacji, obrotowe wózki. Wymagane są szerokie przejścia między siedzeniami. PMDP wymaga również między innymi systemu antykolizyjnego zapobiegającego kolizji z innym tramwajem, asystenta bezpieczeństwa do monitorowania prędkości na łukach oraz systemu automatycznego zliczania pasażerów.

Pierwsze tramwaje powinny przyjechać w ciągu trzech lat od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Astra kończą służbę w Pilźnie

Komunikacja

Tramwaje Astra kończą służbę w Pilźnie

Witold Urbanowicz 18 marca 2021

Pilzno myśli o 42-metrowych tramwajach

Przestrzeń

Pilzno myśli o 42-metrowych tramwajach

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2020

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Komunikacja

Pilzno uzupełni tabor o pięć tramwajów EVO2

Rafał Dybiński 25 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5