Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Do Mediolanu pojedzie 50 dodatkowych trolejbusów Solarisa

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
09-12-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Solaris

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Do Mediolanu pojedzie 50 dodatkowych trolejbusów Solarisa
fot. Kiepe Electric
ATM Milano rozwija swoją bezemisyjną flotę pojazdów komunikacji miejskiej o kolejne trolejbusy Solarisa. W połowie listopada 2021 r. podpisano zamówienie na dostawę 50 sztuk Trollino 18. Wartość kontraktu to blisko 40 mln euro.

Zamówienie 50 egzemplarzy Trollino 18 przez ATM Milano stanowi rozszerzenie umowy z 2018 roku, w ramach której Solaris dostarczył już 30 trolejbusów. To nie jedyny kontrakt dla włoskiego przewoźnika – w 2018 i 2019 roku zrealizowano również dostawę łącznie 165 autobusów elektrycznych Solaris Urbino electric. Niskopodłogowe, przegubowe Trollino 18 to pojazdy niezwykle ciche i całkowicie bezemisyjne w miejscu użytkowania. Do Mediolanu trafią modele wyposażone w silniki trakcyjne o mocy 160 kW każdy oraz baterie o pojemności 45 kWh. Trolejbusy będą mogły uzupełniać energię w bateriach podczas jazdy, gdy będą podłączone do sieci trakcyjnej. Ponadto, pojazdy będą mogły poruszać się na odcinku do 15 km bez konieczności podłączania do sieci trakcyjnej. Jest to szczególnie przydatne w miejscach pozbawionych trakcji, np. w zabytkowej części miasta oraz w przypadku awarii. Na pokładzie przegubowych trolejbusów podróżować będzie mogło do 135 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących. Komfort przejazdów zapewni wydajna klimatyzacja.

Mediolańskie Trollino będą także wyposażone w zaawansowany system monitoringu. W jego skład wejdzie 10 kamer, w tym kamera wsteczna, 10” monitor na konsoli środkowej oraz rejestrator. Jednym z elementów podnoszących standardy bezpieczeństwa będzie stały monitoring izolacji komponentów zasilanych z linii wysokiego napięcia od nadwozia pojazdu. W razie wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości system automatycznie opuści odbieraki prądu. W pojazdach będzie również funkcjonował system liczenia pasażerów. Pierwsze Trollino z nowej puli zamówienia trafi do Włoch pod koniec 2022 roku.

– Bardzo się cieszymy z udanej współpracy z ATM Milano, czego dowodem jest rozwinięcie kontraktu o kolejne 50 trolejbusów Trollino 18. Jesteśmy dumni z tego, że zeroemisyjne pojazdy Solarisa – których wraz z realizacją najnowszego zamówienia będzie już niemal 250 sztuk – z powodzeniem służą mieszkańcom stolicy Lombardii, znacząco przyczyniając się do redukcji spalin i ograniczania poziomu hałasu. Inwestycja w bezemisyjne pojazdy na taką skalę świadczy o tym, jak poważnie miasto podchodzi do wyzwania, jakim jest zielona transformacja transportu publicznego. To zaszczyt być partnerem tak ważnego przedsięwzięcia – mówi Alberto Fiore, dyrektor zarządzający Solaris Italia.

Współpraca Solarisa z ATM Milano trwa od 2014 roku. Od tego czasu z fabryki w Bolechowie do Mediolanu wyjechało ponad 300 pojazdów, w tym ok. 200 trolejbusów i autobusów elektrycznych. Do końca 2030 roku, włoski przewoźnik planuje całkowicie zrezygnować z autobusów z silnikami diesla na rzecz pojazdów zeroemisyjnych w miejscu użytkowania.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5