Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Decyzja ws. ostatniego odcinka II linii metra na dniach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-28 10:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Decyzja ws. ostatniego odcinka II linii metra na dniach
fot. Martyn Janduła
Ważą się losy przetargu na projekt i budowę ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra od stacji C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Połczyńska wraz z STP Mory. Miasto analizuje, czy w obliczu cen przewyższających budżet o 400 mln zł, warto rozstrzygać postępowanie, czy lepszy efekt przyniesie ogłoszenie nowego przetargu. – Proszę nam dać chwilę czasu. Będziemy rozstrzygać tę kwestię na pewno do końca maja – informuje Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W listopadzie 2017 r. Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na projekt i budowę ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra – od stacji C4 Powstańców Śląskich do stacji C1 Połczyńska wraz ze Stacją Techniczno-Postojową na Morach. Jest on kluczowy dla sprawnego funkcjonowania II linii z uwagi na zaplanowane na jego krańcu zaplecze. Jak się okazało w połowie marca, w postępowaniu wpłynęły dwie oferty, które o ponad 400 mln zł przekraczają budżet, określony na kwotę 1,2 mld zł brutto.

Miasto nie podjęło jeszcze decyzji, co zrobić z takim wynikiem postępowania. – Proszę nam dać chwilę czasu. Będziemy rozstrzygać tę kwestię na pewno do końca maja. Robimy przymiarki, by spiąć to finansowo. Trzeba mieć na uwadze, że nie wyskakuje się ot tak z 400 mln zł – nie ukrywa Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Stolica czeka na wyniki zewnętrznych analiz, które mają pomóc w podjęciu decyzji. – Sprawdzamy wszystkie duże przetargi w Polsce, porównujemy ceny, przeprowadzamy analizy prawne. To da nam odpowiedź, czy rozstrzygnięcie tego przetargu ma sens, czy też więcej sensu ma unieważnienie i powtórzenie postępowania. Musimy się jednak zastanowić, czy ten drugi wariant da nam inny efekt – mówi Kaznowska.

Ogłoszenie nowego przetargu wcale jednak nie musi oznaczać, że ceny będą niższe. Ponadto będzie się wiązać z opóźnieniem inwestycji. – Oczywiście, bierzemy to pod uwagę. To też jest pieniądz – wskazuje Renata Kaznowska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5