Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Bezpłatne połączenie autobusowe z Krosna Odrzańskiego do stacji kolejowej Radnica

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-04-01 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UMWL

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bezpłatne połączenie autobusowe z Krosna Odrzańskiego do stacji kolejowej Radnica
fot. PKS Zielona Góra
Województwo lubuskie uruchamia pilotażową linię autobusową, która będzie dowozić pasażerów z Krosna Odrzańskiego do stacji kolejowej Radnica, leżącej przy linii kolejowej Szczecin – Wrocław. Dzięki temu mieszkańcy Krosna uzyskają łatwiejszy dostęp do kolei, a połączenia autobusowe będą bezpłatne! Pilotaż ma potrwać pół roku.

Projekt „RailBLu” realizowany jest w ramach Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020. Natomiast partnerem projektu jest Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia oraz Ministerstwo Infrastruktury i Planowania Przestrzennego kraju związkowego Brandenburgii (partner wiodący).

Głównym celem projektu jest poprawa dostępności transportowej w regionie poprzez zrównoważony rozwój mobilności transgranicznej i zwiększenia atrakcyjności regionu dla jego mieszkańców oraz turystów i podmiotów gospodarczych. Jednym z działań przewidzianych w projekcie jest organizacja 6-miesięcznych, pilotażowych usług transportowych w dwóch miejscach (jednym po stronie polskiej i niemieckiej) w celu dowozu do kolejowej komunikacji bliskiego zasięgu.

Województwo Lubuskie jako miejsce wprowadzenia tego pilotażu wybrało Krosno Odrzańskie. Od 28 marca 2022 przez kolejnych sześć miesięcy realizowane są tutaj darmowe połączenie autobusowe na trasie Krosno Odrzańskie – stacja kolejowa Radnica. To ponad 20 połączeń dziennie w obie strony.

Stacja kolejowa w Radnicy jest położona przy linii kolejowej 273 (Nadodrzanka) (trasa Wrocław Główny – Szczecin Główny) i każdego dnia przejeżdża przez nią 10 par pociągów Polregio. Bezpłatne przewozy realizuje przewoźnik PKS Zielona Góra. Przez pierwsze trzy miesiące autobus będzie kursował od Traktu Książęcego, natomiast od 11 czerwca, czyli od momentu uruchomienia weekendowych połączeń kolejowych do Gubina , od Dworca Kolejowego w Krośnie Odrzańskim. O wznowieniu połączeń kolejowych do Gubina i powrocie Krosna Odrzańskiego na kolejową mapę Polski pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5