Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dalszy ciąg tramwaju na Nowodworach. Przetarg „w ciągu kilku tygodni”

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-11 11:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dalszy ciąg tramwaju na Nowodworach. Przetarg „w ciągu kilku tygodni”
fot. WU
Przeciągają się przygotowania do budowy przedłużenia trasy tramwajowej na Nowodworach do Winnicy. – Pierwsze założenia do budowy tramwaju na Tarchomin powstawały kilka lat temu. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić dodatkową aktualizację dokumentacji projektowej – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Tramwaj na Tarchominie jest budowany etapami. Wpierw Tramwaje dojechały do tymczasowego krańca Stare Świdry, następnie wydłużono je do pętli Tarchomin Kościelny, a w kolejnym i jak dotąd ostatnim etapie – do tymczasowego krańca Nowodwory. W dalszej kolejności Tramwaje mają dojechać do pętli Winnica przy Modlińskiej. Za przygotowanie dokumentacji projektowej odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego, ale realizację prac zlecają Tramwaje Warszawskie.

Zakres prac przewiduje budowę 900-metrowej trasy w ciągu ul. Światowida od wysokości ul. Barei do podwójnego przejazdu torowego na wysokości pętli Winnica. – Niezależnie od tego, po wschodniej stronie ul. Dionizosa, planujemy jeden tor objazdowy o długości ok. 310 m pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Przebudowany zostanie układ drogowy. Ul. Światowida zostanie przedłużona wraz z tramwajem w kierunku Modlińskiej. – Na odcinku od pętli Winnica do ul. Dzierzgońskiej zaplanowaliśmy wykonanie jezdni wraz z przebudowaniem skrzyżowań z ul. Dionizosa, ul. Leśnej Polanki i ul. Dzierzgońską. Powstaną nowe drogi rowerowe i chodniki. Na odcinku pomiędzy ul. Dzierzgońską a ul. Strumykową wykonawca będzie zobowiązany wykonać połączenie nowego układu drogowego z istniejącym – wyjaśnia Dutkiewicz.

Jeszcze w październiku zeszłego roku władze Tramwajów Warszawskich zapowiadały, że przetarg na budowę dalszego odcinka trasy do Winnicy zostanie ogłoszony „na dniach”. W dzienniku urzędowym UE pojawiła się też zapowiedź ogłoszenia przetargu na przełomie listopada i grudnia. Wciąż jednak czekamy na postępowanie. – Pierwsze założenia do budowy tramwaju na Tarchomin powstawały kilka lat temu. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić dodatkową aktualizację dokumentacji projektowej i było to związane przede wszystkim ze zmianami jakie zaszły jeśli chodzi o nową zabudowę mieszkaniową w okolicach pętli – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz. – Sam przetarg chcemy ogłosić w ciągu kilku tygodni – deklaruje rzecznik. Jak dodaje, pierwsze prace mają zostać przeprowadzone w tym roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca

Przestrzeń

Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca

Witold Urbanowicz 17 października 2018

Budowa przedłużenia tramwaju na Nowodworach ruszy w 2019 r.

Przestrzeń

Budowa przedłużenia tramwaju na Nowodworach ruszy w 2019 r.

Witold Urbanowicz 17 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5