Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Daimler Buses dostarczył 864 autobusy do Área Metropolitana de Lisboa (AML)

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
21-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
26-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Daimler Buses

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Daimler Buses dostarczył 864 autobusy do Área Metropolitana de Lisboa (AML)
mat. prasowe
Daimler Buses zakończył ogromną dostawę ponad 800 autobusów dla obszaru metropolitalnego wokół Lizbony. Nowe mercedesy były dostarczane do Portugalii od 2021 roku.

Daimler Buses z powodzeniem zrealizował jedno z największych zamówień w swojej historii i jeden z najbardziej obszernych przetargów w Europie w latach 2021–2022. 864 autobusy Mercedes-Benz przejmą wkrótce obsługę transportu miejskiego i międzymiastowego w regionie AML (Área Metropolitana de Lisboa) wokół stolicy Portugalii, Lizbony. Dostawy rozpoczęły się w 2021 roku od 111 pojazdów i zostały zakończone pod koniec grudnia 2022 roku.

Zamówienie z Portugalii obejmuje 633 niskopodłogowe autobusy Mercedes-Benz Conecto, 157 międzymiastowych autobusów Mercedes-Benz Intouro, 50 kompaktowych niskopodłogowych autobusów Mercedes-Benz Citaro K oraz cztery podwozia autobusowe Mercedes-Benz OC 500. Zamówienie obejmuje również 20 minibusów bazujących na modelu Mercedes-Benz Sprinter.

Daimler Buses dostarczył pojazdy do firm transportowych Alsa Todi (154 pojazdy) i Barraqueiro Transportes (710 autobusów) będących liderami konsorcjum, w skład którego wchodzą Barraqueiro Transportes, Scott Via, Viac͂ao Alvorada, Rodoviária de Lisboa i Vimeca. Alsa i Barraqueiro to największe firmy autobusowe i autokarowe na Półwyspie Iberyjskim. We flotach tych firm, liczących po kilka tysięcy pojazdów, zawsze dużą część stanowiły pojazdy Daimler Buses.

Region AML (Área Metropolitana de Lisboa) składa się ze stolicy Portugalii i otaczających ją 18 gmin. Mieszka tu prawie jedna trzecia ludności Portugalii – w sumie prawie trzy miliony osób. Jest to również najsilniejszy gospodarczo region kraju.

Przetarg obejmuje autobusy dla wszystkich gmin i miast regionu AML, z wyjątkiem stolicy Lizbony, Barreiro i Cascais na wybrzeżu Atlantyku. Autobusy Mercedes-Benz pozwolą znacznie odmłodzić flotę pojazdów w regionie za jednym zamachem.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Daimler wyda na baterie 20 mld euro do 2030 r.

Prawo & Finanse

Daimler wyda na baterie 20 mld euro do 2030 r.

Jakub Dybalski 02 stycznia 2019

Zobacz również:

Daimler wyda na baterie 20 mld euro do 2030 r.

Prawo & Finanse

Daimler wyda na baterie 20 mld euro do 2030 r.

Jakub Dybalski 02 stycznia 2019

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5