Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dąbrowa Górnicza: Wybrany wykonawca remontu tramwaju na Kasprzaka

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-12-20 17:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dąbrowa Górnicza: Wybrany wykonawca remontu tramwaju na Kasprzaka
fot. Google
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę wydzielonej trasy tramwajowej w Dąbrowie Górniczej wzdłuż ul. Kasprzaka. W postępowaniu wpłynęło pięć ofert.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska tramwajowego wydzielonego w ciągu ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Zaplecze. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 5800 metrów toru pojedynczego.

Prace mają charakter kompleksowy i obejmą także wymianę słupów trakcyjnych z siecią oraz perony przystankowe. Torowisko od ul. Zaplecze do al. Piłsudskiego ma zostać wykonane jako torowisko podwójne wydzielone na strunobetonowych podkładach z przytwierdzeniem sprężystym szyn typu SB. Przejazdy torowo-drogowe i przejścia dla pieszych powinny zostać wykonane w technologii bezpodsypkowej na prefabrykowanych płytach torowych.

W postępowaniu wpłynęło pięć ofert, choć wszystkie przekraczały budżet zamawiającego, określony na kwotę 48,3 mln zł brutto. Zamawiający postanowił dołożyć środki i wybrać ofertę Tor-Krak za 62,9 mln zł brutto.

Na realizację przeznaczono 15 miesięcy. TŚ wymagają, aby inwestycja była realizowana przy maksymalnym zachowaniu ruchu tramwajowego z podziałem na odcinki jednotorowe.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Drogie oferty na przebudowę torowiska w centrum Zabrza

Przestrzeń

Drogie oferty na przebudowę torowiska w centrum Zabrza

Witold Urbanowicz 10 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5