Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dąbrowa Górnicza: Rozbiórka starego dworca, by zrobić miejsce na węzeł

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
19-12-2020
Ostatnia modyfikacja:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Dąbrowa Górnicza

Podziel się ze znajomymi:

Rozpoczęło się wyburzanie starego dworca kolejowego Dąbrowa Górnicza. To kolejny etap budowy centrum przesiadkowego i przebudowy układu drogowego w śródmieściu w ramach projektu realizowanego przez miasto i PKP PLK.

W piątek rano rozpoczął się kolejny etap prac, czyli wyburzenie starego, zniszczonego i nieużywanego od dawna budynku dworca kolejowego przy ul. Kościuszki. W jego miejscu powstanie rondo i wjazd do tunelu pod torami. Dworzec będzie funkcjonował w budynku przy torach, który wyremontuje PKP SA.

W ramach całej inwestycji, prowadzonej przez miasto i PKP PLK SA, powstaną: parkingi po obu stronach torów – przy ul. Kościuszki i Limanowskiego – łącznie na 375 miejsc, tunel drogowy łączący te ulice, przejście podziemne prowadzące do parkingów i peronów, centrum przesiadkowe, do którego dojeżdżać będą autobusy. droga łącząca ul. Sobieskiego z ul. Kościuszki i ul. Kolejową, droga łącząca ul. Limanowskiego i ul. Robotniczą, tunel pieszo-rowerowy w miejscu przejazdu przy ul. Konopnickiej i Kolejowej, który zostanie zlikwidowany. W ramach prac przebudowane będą także perony i tory przy stacji. Remont czeka ul. Kolejową, gdzie położona zostanie nowa nawierzchnia, wykonana będzie droga rowerowa, odnowione chodniki i oświetlenie.

PKP SA planuje również wykonać długo zapowiadany remont budynku dworcowego przy stacji w centrum. Aktualnie trwają prace projektowe, które mają zakończyć się do końca pierwszej połowy przyszłego roku. Następnie kolejowa spółka zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane. Modernizacja ma zakończyć się do końca 2022 r. i wtedy też z dworca będą mogli korzystać podróżni. Inwestycja jest częścią programu inwestycji dworcowych, realizowanego przez PKP SA. W jego ramach do 2023 r. w całym kraju wyremontowanych ma zostać ok. 200 dworców.

Centrum przesiadkowe i nowy układ drogowy w śródmieściu Dąbrowy Górniczej mają być gotowe do końca marca 2023 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Rusza przebudowa dworca Rokiciny

Przestrzeń

Rusza przebudowa dworca Rokiciny

Redakcja/inf. pras. 17 marca 2023

PKP SA wybrały  wykonawcę przebudowy dworca Nowiny Wielkie

Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca Babimost

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Rusza przebudowa dworca Rokiciny

Przestrzeń

Rusza przebudowa dworca Rokiciny

Redakcja/inf. pras. 17 marca 2023

PKP SA wybrały  wykonawcę przebudowy dworca Nowiny Wielkie

Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca Babimost

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5