Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do przebudowy dwóch stacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-08-26 12:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do przebudowy dwóch stacji
mat. UM Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza wysłała wstępne ogłoszenia informacyjne zapowiadające przetargi na budowę węzłów przesiadkowych w rejonie dworców Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Projekt zakłada budowę parkingów, tuneli i przejść pod torami, układu drogowego oraz znaczącą przebudowę układu peronów i torów kolejowych.

Dąbrowa Górnicza wysłała do europejskiego dziennika zamówień publicznych wstępne ogłoszenia zapowiadające przetargi na budowę węzłów przesiadkowych przy istniejących stacjach kolejowych Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Właściwe postępowania na prace budowlane są zapowiadane na październik. Szacowana wartość zamówień, realizowanych w uzgodnieniu z PKP PLK, to odpowiednio 191,1 mln zł i 49,7 mln zł netto.

W przypadku stacji Dąbrowa Górnicza przewidziano budowę przejścia podziemnego, które połączy perony z budynkiem dworca, projektowanym centrum przesiadkowym, a także parkingiem przesiadkowym Park&Ride przy ul. Kościuszki i parkingiem przy ul. Limanowskiego. Przebudowany zostanie układ peronowo-torowy na stacji. Założono zastąpienie trzech torów jednym, równoległym do toru nr 2 linii kolejowej nr 1, z zachowaniem możliwości objazdu składu wagonów przez lokomotywę manewrową. Ponadto zlikwidowany zostanie istniejący przejazd drogowo-kolejowy w ciągu ul. Konopnickiej. Przewidziano budowę przejazdu drogowego pod torami na wysokości ul. Kościuszki i ul. Limanowskiego. Zakres prac obejmuje także budowę drogi łączącej Sobieskiego z Kościuszki i Kolejową wraz z budową Centrum Przesiadkowego oraz parkingu park&ride, a także budowę budowę drogi wraz z ruchem pieszym i rowerowym w ciągu ul. Kościuszki do ul. Limanowskiego. Przebudowana ma zostać też ul. Kolejowa od skrzyżowania z Kościuszki do skrzyżowana z Konopnickiej.

W rejonie stacji Dąbrowa Górnicza Gołonóg założono budowę centrum przesiadkowego wraz budową parkingu przesiadkowego Park&Ride. Założono likwidację przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu Parkowej, budowę drogi w ciągu Piecucha i Parkowej wraz z przejazdem pod torami, budowę przejścia podziemnego pod torami, łączącego budynek dworca z parkingiem przesiadkowym i ciągiem komunikacji pieszej w ul. Parkowej. Przebudowany zostanie też układ torowo-peronowy w obrębie przystanku Gołonóg.

Więcej o zakresie zamierzeń inwestycyjnych pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5