Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Cztery oferty na tramwaje dla Dniepra i Krzywego Rogu. Zainteresowany m.in. Stadler

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-27 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cztery oferty na tramwaje dla Dniepra i Krzywego Rogu. Zainteresowany m.in. Stadler
fot. Rada Miasta Charkowa
W ponowionym przetargu na dostawy 18 tramwajów dla ukraińskich miast Dniepr i Krzywy Róg wystartowały cztery podmioty. Duża niespodzianką jest Stadler, który w krótkim czasie musiał przetłumaczyć dokumenty, zdobyć gwarancje bankowe itp.

W sumie planowany jest zakup 18 tramwajów dwukierunkowych za kwotę 1,2 mld hrywien, co w przeliczeniu na jeden pojazd daje kwotę ok. 66,7 mln hrywien (ok. 9,7 mln zł). Pojazdy mają być nowe – wyprodukowane nie wcześniej niż w tym roku. Długość trójczłonowych tramwajów określono na 27 m. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W pierwszym przetargu wystartowały dwa podmioty – BKM-Ukraina i Elektrontrans. Postępowanie zostało jednak unieważnione – oferty zostały odrzucone, gdyż zdaniem zamawiającego nie spełniały wymogów przetargu.

Ponowiony przetarg ogłoszono w listopadzie, a przed połową grudnia minął termin składania ofert. Jedynym kryterium wyboru jest cena, a zakwalifikowani uczestnicy postępowania wezmą udział w aukcji elektronicznej. O udział w postępowaniu starają się cztery podmioty – Stadler Bussnang, Tatra-Jug, Torgowyj Dim UKWZ-Ukraina (przedstawiciel rosysjkiej firmy UKWZ) i BKM-Ukraina (przedstawiciel białoruskiej firmy Biełkomunnmasz). Przy ostatnim podmiocie widnieje jednak adnotacja, że „zamawiający podejmuje decyzję o odmowie udziału oferenta w postępowaniu o udzielenie zamówienia i jest zobowiązany do odrzucenia oferty oferenta, jeżeli oferent był ścigany za antykonkurencyjne uzgodnione działania związane z zniekształceniem wyników przetargu w ciągu ostatnich 3 lat”.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Aukcja ma ruszyć 11 stycznia 2022 r. Pojazdy miałyby zostać dostarczone niezmiennie do końca 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dniepr i Krzywy Róg kupują nowe tramwaje

Komunikacja

Dniepr i Krzywy Róg kupują nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 18 sierpnia 2021

Ukraina: Środki z EBI pozwolą odnowić tabor w kolejnych 18 miastach

Komunikacja

Ukraina: Środki z EBI pozwolą odnowić tabor w kolejnych 18 miastach

Witold Urbanowicz 18 listopada 2020

Drugie życie niemieckich Tatr w Dnieprze

Przestrzeń

Drugie życie niemieckich Tatr w Dnieprze

Witold Urbanowicz 20 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5