Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Cztery oferty na remont torów na Bytomskiej w Świętochłowicach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-09-20 15:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cztery oferty na remont torów na Bytomskiej w Świętochłowicach
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na remont ok. 750-metrowej linii tramwajowej wzdłuż Bytomskiej w Świętochłowicach. Wystartowały cztery firmy, ale tylko jednak oferta mieści się w oczekiwaniach finansowych zamawiającego.

Przedmiotem przetargu Tramwajów Śląskich jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Świętochłowicach, od skrzyżowania z ul. Chorzowską do skrzyżowania z ul. Krasickiego. Odcinek przewidziany do przebudowy to ok. 750 m dwutorowej linii tramwajowej.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę infrastruktury – z wyjątkiem słupów betonowych trakcyjno-oświetleniowych od strony jezdni. Do zadań wykonawcy będzie należało następnie wykonanie podbudowy i odwodnienia torowiska, nawierzchni torowej, sieci trakcyjnej, nowych przystanków. Szyny zostaną ułożone na podkładach betonowych z uzupełnieniem kruszywem łamanym.

Dzisiaj (20 września) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Najtańszą propozycję, opiewającą na kwotę 8,5 mln zł brutto, złożyło konsorcjum firm NDI i Balzola. Ta oferta, jako jedyna, mieści się w kosztorysie zamawiającego, określonego na kwotę 9,4 mln zł brutto. KZN Rail z Krakowa wycenił prace na 10,3 mln zł. Krakowski Tor-Krak złożył ofertę na kwotę 11,4 mln zł brutto. Najdroższej wypadła spółka PB Jaekel-Bud-Tech z Chorzowa z ofertą opiewającą na 15,9 mln zł.

Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy. To część etapu I wielkiego projektu unijnego, jaki zamierzają zrealizować Tramwaje Śląskie. Obejmuje on remont blisko 100 km torowiska, budowę trzech nowych tras tramwajowych w Katowicach i Sosnowcu, a także zakup 40 tramwajów. W marcu ruszyły już prace przy przebudowie torowiska w ciągu Niedurnego w Rudzie Śląskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5