Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Cztery oferty na remont dworca w Rzepinie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-21 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cztery oferty na remont dworca w Rzepinie
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca kolejowego w Rzepinie. O zamówienie rywalizują cztery firmy, ale wszystkie oferty przewyższają zaplanowany budżet.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca kolejowego Rzepin. Budynek zlokalizowany w międzytorzu jest objęty ochroną konserwatorską i znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.

Założono wymianę konstrukcji dachu, pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej. Przywrócona zostanie ceglana elewacja ukryta pod tynkiem. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach prac założono rozbiórkę budynku byłej remizy, zlokalizowanego od strony wschodniej dworca. Pojawi się wiata rowerowa.

Na parterze przewidziano hol połączony z poczekalnią, kasy, ogólnodostępne toalety oraz lokale komercyjne. Dodatkowo na parterze znajdą się pomieszczenia służbowo-biurowe dla Przewozów Regionalnych. Na pierwszym piętrze – pomieszczenia dla najemców. W jednym skrzydle zaprojektowano pomieszczenia biurowo-socjalne dla PKP Cargo i Gminy Rzepin, a w drugim skrzydle – dla PKP Intercity. W piwnicy znajdą się pomieszczenia wystawiennicze (w tym wyeksponowane schrony) i zaplecze muzeum o tematyce – jak wynika z wcześniejszych zapowiedzi - kolejowej.

Termin składania ofert minął 15 października. W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Firma Global Budownictwo proponuje 12,169 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD – 12,816 mln zł brutto, Firma Architektoniczno-Budowlana Restauracji Zabytków Architekton – 14,468 mln zł.

Budżet na ten cel wynosił 8,336 mln zł brutto. Jeśli PKP SA zdecydują się na podniesienie środków, to o wyborze zdecyduje cena. Na realizację prac przeznaczono 455 dni. W czasie prac podróżni będą korzystać z tymczasowego dworca kontenerowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Porty z Seulu i Tokio złożyły oferty na doradcę strategicznego CPK

Prawo & Finanse

Porty z Seulu i Tokio złożyły oferty na doradcę strategicznego CPK

Rafał Dybiński 20 października 2020

Węzeł Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Rondo i tunel pod torami

Przestrzeń

Węzeł Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Rondo i tunel pod torami

Redakcja 20 października 2020

Dworzec w Rzepinie do przebudowy. Rusza przetarg [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworzec w Rzepinie do przebudowy. Rusza przetarg [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 25 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5