Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Cztery oferty na przebudowę dworca Boguszów Gorce Zachód

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-08-20 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cztery oferty na przebudowę dworca Boguszów Gorce Zachód
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dwora Boguszów Gorce Zachód przy linii 274 Wrocław Świebodzki – Görlitz. Obiekt zostanie ponownie udostępniony podróżnym, a na piętrze zostaną stworzone pokoje hotelowe. O zamówienie ubiegają się cztery podmioty.

Przedmiotem toczącego się przetargu jest przebudowa dworca Boguszów Gorce Zachód. Budynek został wzniesiony w 1867 r. Obecnie część dworcowa jest zamknięta. W budynku znajdują się pomieszczenia PLK dyżurnego ruchu i pomieszczenia techniczne (nastawnia), a na piętrze – dwa lokale mieszkaniowe.

Zakres prac przewiduje m.in. wykonanie izolacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zmianę kąta nachylenia zadaszenia, oczyszczenie i naprawę elewacji. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowane zostaną także wnętrza: na parterze zostanie wydzielona poczekalnia z toaletami oraz pomieszczeniem kas. Klatki schodowe zostaną zachowane w istniejącej formie (z XIX w. i lat 30 XX w.). Na piętrze zaplanowano cztery pokoje hotelowe. Zamontowany zostanie podnośnik hydrauliczny.

Prace obejmą też otoczenie dworca: powstać ma nowy parking oraz wiata rowerowa. Lokalizację zmieni wiata peronowa PKP PLK. Ponadto wysokość placu ma zostać podniesiona do wysokości peronów po przebudowie.

W I połowie sierpnia minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Najtańszą złożyło konsorcjum firm KAL&SK, PPHU KAL Aleksander Kowalski i Usługi Instalacyjno-Budowlane Sławomir Kowalski z Walimia, które jest gotowe wykonać prace za 8,80 mln zł brutto. Nieco droższą propozycję złożyło konsorcjum firm Solar System i NTSystem, które wyceniło prace na 8,97 mln zł brutto. Berger Bau Polska zaoferował 9,82 mln zł brutto, a SKB – 10,08 mln zł brutto.

Wszystkie oferty przekraczają budżet – choć nie dramatycznie – określony na kwotę 7,45 mln zł brutto. Jeśli PKP SA zdecydują się na jego zwiększenie, to o wyborze oferty zdecyduje cena. Na realizację prac przeznaczono 65 tygodni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Neapol. Kobieta rodząca w autobusie... dostała karę za brak biletu

Prawo & Finanse

Neapol. Kobieta rodząca w autobusie... dostała karę za brak biletu

Jakub Dybalski 20 sierpnia 2019

Dworzec w Bolesławcu odzyska blask. Rusza przetarg (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworzec w Bolesławcu odzyska blask. Rusza przetarg (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 20 sierpnia 2019

Dworce Smolec i Kąty Wrocławskie do przebudowy (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworce Smolec i Kąty Wrocławskie do przebudowy (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 09 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5