Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Czterech chętnych na wożenie pasażerów na lotnisko w Modlinie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-02-21 12:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czterech chętnych na wożenie pasażerów na lotnisko w Modlinie
fot. KM
Koleje Mazowieckie otworzyły cztery oferty na usługę przewozu pasażerów autobusami między stacją kolejową w Modlinie a tamtejszym lotniskiem. Wydaje się, że najkorzystniejszą ofertę złożyła Arriva Bus, ale oferty będą jeszcze badane pod kątem zgodności z wymogami przetargu.

Koleje Mazowieckie rozpisały ten przetarg, bo stacja w Modlinie jest oddalona od lotniska o ok. 5 km. Pasażerowie, którzy decydują się na podróż pociągiem, w pewnym momencie muszą się przesiąść do autobusu.

W przetargu, w którym Koleje Mazowieckie szukają przewoźnika na dwa lata, dysponującego trzema autobusami, złożono cztery oferty. Najlepszą stawkę za wozokilometr (4,82 zł netto) zaproponowała Arriva Bus, która chce wozić pasażerów trzema autobusami SOR NB 12 z 2013 r. Każdy pomieści 36 pasażerów na miejscach siedzących i 69 stojących.

PKS Polonus, który dziś, tymczasowo, wozi pasażerów na tej trasie, zaproponował trzy autobusy VDL Citea z lat 2010-11 i stawkę 4,95 zł za wozokilometr. Autobusy Polonusa mieszczą 26–29 pasaże®ów na miejscach siedzących i 74–77 na miejscach stojących.
Oferta firmy Stalko Przybysz i Wspólnicy zakłada obsługę linii fabrycznie nowymi MAZ–ami 203 mieszczącymi po 28 pasażerów na miejscach siedzących i 73 na miejscach stojących. Stalko proponuje 5,25 zł za wozokilometr.

Czwarta oferta, złożona przez PKS Tarnobrzeg, opiewa na 5,43 zł za wozokilometr. Przewoźnik oferuje czteroletnie Mercedesy Conecto z 27 miejscami siedzącymi i 79 stojącymi.

Wszystkie oferty mieszczą się w założeniach finansowych Kolei Mazowieckich. Spółka kolejowa planowała wydać na usługę 3 090 375,60 zł netto. Oferty w sumie mieszczą się między 2 128 753 zł (Arriva) a 2 398 561 zł netto (PKS Tarnobrzeg).

W przetargu najważniejszym kryterium jest cena (75 proc.), ale istotna jest też liczba miejsc siedzących i stojących (15 proc.) i czas podstawienia autobusu rezerwowego (10 proc.). W tej sytuacji najbardziej prawdopodobne jest zwycięstwo Arrivy Bus, bo poza niską ceną oferuje też najbardziej pojemne autobusy. A jeśli chodzi o ostatnie kryterium to trzech przewoźników zadeklarowało podstawienie zastępczego pojazdu w godzinę, jedynie Polonus uznał, ze jest w stanie zrobić to w 55 minut.

Zgodnie z rozkładem autobusy mają kursować między stacją kolejową a lotniskiem między godzinami 4.20 – 24.00, zwykle trzy razy na godzinę.

Polub profil autora na twitterze - @jakubdybalskiTP

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pruszków przez rok bez przejścia pod torami

Przestrzeń

Pruszków przez rok bez przejścia pod torami

Martyn Janduła 21 lutego 2017

Warszawa: Wszystkie bilety ZTM w pociągach KM jeszcze w tym roku?

Prawo & Finanse

Warszawa: Wszystkie bilety ZTM w pociągach KM jeszcze w tym roku?

Martyn Janduła 28 stycznia 2017

Kolejowe imprezy na WOŚP 2017

Komunikacja

Kolejowe imprezy na WOŚP 2017

Martyn Janduła 14 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5