Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Częstochowskie węzły jeszcze droższe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-05-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Częstochowskie węzły jeszcze droższe
Wizualizacja: Meritum Projekt
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie otworzył oferty w przetargu na budowę trzech węzłów przesiadkowych przy dworcach kolejowych. Ponowienie postępowania nie przyniosło jednak obniżenia cen. Zamawiający musiałby przeznaczyć jeszcze więcej środków niż w przypadku rozstrzygnięcia postępowania za pierwszym razem.

Przedmiotem przetargu jest budowa węzłów przesiadkowych przy dworcach kolejowych Częstochowa Osobowa przy ul. Piłsudskiego, Raków przy Skwerze Junaków i ul. Rejtana oraz Stradom przy ul. Pułaskiego oraz infrastruktury rowerowej obsługującej węzły. Prace budowlane miałyby potrwać do końca czerwca 2020 r. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Firma NDI z Sopotu jest w stanie wykonać węzły za 77,9 mln zł brutto, natomiast konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe oraz Drog-Bud z Katowic zaoferowało kwotę w wysokości 81,3 mln zł brutto. Sumy te nadal przekraczają budżet zamawiającego, który jest określony na kwotę 52,2 mln zł brutto.

To już drugie takie podejście częstochowskich drogowców do tej inwestycji. Wcześniej w postępowaniu wystartowały cztery podmioty, które złożyły oferty na kwoty od 59 mln zł do 78,2 mln zł brutto. Wówczas jednak budżet był określony na kwotę 39,3 mln zł brutto.

Częstochowa powtórki nie może zaliczyć do udanej. Wystartowało bowiem mniej firm, a najtańsza oferta jest znacząco droższa od najtańszej oferty w pierwszym przetargu. Zamawiający ma teraz dwa rozwiązania: albo może zwiększyć budżet, albo rozpisać nowe postępowanie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5