Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Częstochowski Rower Miejski znowu dostępny. Zalecane rękawiczki

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Wójcik

Data publikacji:
2020-05-11 09:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Częstochowski Rower Miejski znowu dostępny. Zalecane rękawiczki
fot. UM Częstochowa
Wraz z udostępnioną przez władze centralne możliwością korzystania z systemów roweru publicznego w miastach Częstochowam, równocześnie z innymi samorządami, uruchomiła swój. Wprowadzono także dodatkowe zalecenia sanitarne dla użytkowników.

Rada Ministrów RP umożliwiła udostępnianie systemów roweru publicznego, z czego skorzystało już wiele miast, w tym także Częstochowa. Od pierwszego dnia, czyli od 6 maja, oddano wszystkie elementy infrastruktury oraz 30 dodatkowych jednośladów.

Powrót z bonusem

System nie mógł być uruchomiony zwyczajowo dla Częstochowy 1 kwietnia z uwagi na ograniczenia nałożone przez rząd w związku z pandemią wirusa Sars-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19. Jednak 6 maja Częstochowa skorzystała z odblokowanej możliwości i udostępniła swój system użytkownikom. Ci doczekali się swoich zielonych rowerów, ale w większej liczbie.

Stało się to za sprawą budżetu obywatelskiego, w puli którego wolą mieszkańców na ten rok zabezpieczono środki na uruchomienie 30 dodatkowych rowerów wraz z trzema kolejnymi stacjami, które zlokalizowano: przy ul. Limanowskiego koło stadionu piłkarskiego, przy ul. Rocha koło szkoły podstawowej oraz przy al. Pokoju koło placu Orląt Lwowskich. Ta obywatelska inicjatywa pochłonęła 470 tys. zł.

Zalecenia sanitarne

W związku z sytuacją pandemiczną operator – firma Nextbike Polska – w porozumieniu z władzami miasta wprowadziła odkażanie rowerów i terminali na stacjach. Procedura realizowana będzie przez serwis relokacyjny dwa razy dziennie i będzie polegać na odkażaniu m.in. uchwytów kierownicy, siodeł i manetek oraz elementów terminali dotykanych przez użytkowników.

Ponadto wprowadzono dodatkowe sanitarne zalecenia dla użytkowników. – Osoby korzystające z roweru miejskiego będą musiały się stosować do kilku zaleceń. W mieście obowiązkowo trzeba jeździć w maseczkach, a my dodatkowo zalecamy używanie rękawiczek – poinformował Łukasz Kot, społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w mieście.

Po rozbudowie na częstochowski system składa się 215 rowerów (część z fotelikami dla dzieci) dokowanych w 23 stajach. Będą one dostępne do końca października. Pierwszych 30 minut wypożyczenia jest nieodpłatne, z kolei korzystanie do jednej godziny to koszt 2 zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5