Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Częstochowa ze środków unijnych kupi elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-01-28 11:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Częstochowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Częstochowa ze środków unijnych kupi elektrobusy
fot. MPK Częstochowa
Częstochowa zdobyła 7,5 miliona złotych dofinansowania unijnego w ramach regionalnego programu operacyjnego 2014-2020 na zakup czterech autobusów elektrycznych i dwóch mobilnych stacji ładowania. Całkowita wartość projektu to 11 mln zł.

– Cieszę się, że oprócz dużej unijnej dotacji dla MPK na trwającą obecnie przebudowę linii tramwajowej oraz nowe tramwaje, jeszcze w obecnym rozdaniu udało się zdobyć kolejne europejskie środki na rozwój niskoemisyjnego transportu w naszym mieście – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Projekt będzie realizowany w latach 2021-2022 r. Zakłada zakup czterech autobusów o napędzie elektrycznym oraz 2 dedykowanych, mobilnych stacji ładowania. Jak informuje miasto, główny cel projektu to zwiększona atrakcyjność transportu publicznego dla pasażerów oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń generowanych przez transport miejski.

Ogólna zakładana wartość projektu wynosi ponad 11 mln złotych, z czego wydatki kwalifikowane to 9 mln złotych, a dofinansowanie przyznane z funduszy unijnych – ponad 7,5 mln złotych. Ten unijny projekt będzie realizowany niezależnie od innych planów inwestycyjnych częstochowskiego MPK. Obecnie w taborze MPK jeździ testowo pierwszy z elektrycznych autobusów marki Autosan (model Sancity), których 15 ma docelowo trafić do MPK. To m.in. efekt realizacji zawartego z NFOŚiGW porozumienia w celu uzyskaniu określonego efektu ekologicznego. Producent deklaruje MPK dostarczenie kolejnych sztuk nowych autobusów elektrycznych wiosną bieżącego roku. Wartość kontraktu – po rozstrzygniętym przetargu – to 48 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn liczy na 20 elektrycznych autobusów

Komunikacja

Olsztyn liczy na 20 elektrycznych autobusów

Przemysław Farsewicz 27 stycznia 2021

Rusza dostawa nowych elektrobusów dla Krakowa

Przestrzeń

Rusza dostawa nowych elektrobusów dla Krakowa

Redakcja 25 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5