Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Częstochowa zawiesza możliwość korzystania z ulgowych okresowych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
26-03-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Częstochowa zawiesza możliwość korzystania z ulgowych okresowych
fot. MPK Częstochowa
Ciekawe środki ostrożności, w odpowiedzi na nowe restrykcje i wymagania rządowe, podjęła Częstochowa. Do odwołania zawieszona została możliwość korzystania z ulgowych biletów okresowych. Jak tłumaczy miasto – pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy.

Jak pisaliśmy, w pojazdach komunikacji publicznej w całej Polsce wprowadzono limity. Podróżować może tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących, co dla miast jest dużym wyzwaniem. Policja zapowiedziała „restrykcyjne działania” wobec kierowców i motorniczych przepełnionych pojazdów, choć bez szczegółów

W Częstochowie, jak w innych miastach, na drzwiach pojawią się kartki z informacją o dopuszczonej liczbie pasażerów. MZDiT prosi podróżnych o bezwzględne respektowanie ograniczeń. Nowością jest zawieszenie do odwołania możliwości przejazdu na podstawie okresowych biletów ulgowych. Nie ma też możliwości doładowania i sprzedaży okresowych biletów ulgowych. Ważność biletów zakupionych wcześniej zostanie przedłużona o odpowiedni okres po zniesieniu ograniczeń.

Jak tłumaczy MZDiT, chodzi o zapewnienie odpowiednich warunków w pojazdach. „W obecnej sytuacji – zgodnie z krajowymi wytycznymi i ostatnimi obostrzeniami – należy czasowo ograniczyć przemieszczenie się dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów środkami częstochowskiego MPK, pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy” – wyjaśnia organizator komunikacji.

Ponadto od 1 kwietnia autobusy i tramwaje będą kursować wg rozkładów wakacyjnych.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5