Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Częstochowa: Transport publiczny wydzielony z Miejskiego Zarządu Dróg

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
02-04-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Częstochowa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Częstochowa: Transport publiczny wydzielony z Miejskiego Zarządu Dróg
fot. UM Częstochowa
Od czwartku (1 kwietnia) z przyczyn formalnych zmienia się organizacja transportu publicznego w Częstochowie. Zostaje wydzielona ze struktury Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, a sprawami z nim związanymi od teraz zajmować się będzie Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta.

Zmiana organizacyjna powoduje, że Miejski Zarząd Dróg i Transportu skraca swą nazwę do Miejskiego Zarządu Dróg. Włączenie spraw związanych z organizacją transportu publicznego w strukturę Urzędu Miasta wynika z wykładni prawnej, której opis znalazł się w uzasadnieniu do uchwały dotyczącej zmiany statutu Miejskiego Zarządu Dróg przyjętej przez Radę Miasta pod koniec stycznia.

Wydzielenie spraw transportu ze struktury MZDiT ma na celu rozdzielenie spraw transportu od zarządzania drogami. MZD (bez transportu) zajmuje się zarządzaniem drogami i jako jednostka budżetowa jest nadzorowana przez Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta. Natomiast sprawy organizowania transportu w mieście – jako zadanie gminy – od dziś ustalać będzie Biuro Inżyniera Ruchu.

Pomimo tego, że zmiana wynika głównie z przyczyn formalnych, to powinna sprzyjać lepszej koordynacji zadań związanych z transportem publicznym. Zespół, który dotychczas zajmował się organizacją transportu publicznego w Częstochowie nie zmieni swojej lokalizacji – będzie nadal urzędował w budynku MZD przy ul. Legionów, ale już w strukturze Biura Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta. Z przyczyn lokalowych jest bardzo prawdopodobne, że reszta Biura także przeniesie się później na ul. Legionów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5