Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Częstochowa przywraca przyciski sygnalizacji dla pieszych

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Wójcik

Data publikacji:
2021-06-04 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Częstochowa przywraca przyciski sygnalizacji dla pieszych
fot. DW
Wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń po trzech falach pandemii Częstochowa przywraca system, za którym nie sposób tęsknić. Wznawiana jest bowiem pełna funkcjonalność sygnalizacji świetlnych wyposażonych w ręczne wzbudzanie świateł dla pieszych.

Według danych podawanych przez służby sanitarne sytuacja epidemiologiczna w kraju zdaje się sukcesywnie poprawiać. W tej sytuacji Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie rozpoczyna proces uruchamiania systemu wzbudzania zielonego światła dla pieszych za pomocą przycisków i kaset dotykowych. – Służby Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie rozpoczęły proces demontażu osłon przycisków do wywołania zmiany cyklu świateł przy przejściach dla pieszych. Tym samym sukcesywnie na zabezpieczonych w ten sposób przejściach z sygnalizacją świetlną przywracana będzie możliwość wywołania zmiany cyklu świateł poprzez naciśnięcie przycisku – napisał rzecznik MZD Maciej Hasik w komunikacie prasowym.

Ochrona przed zakażeniem

Pojawienie się nowego typu zakażeń, jakim jest pandemia koronawriusa, wywołało potężną dezorientację we wszystkich sferach życia społecznego. Wielka niewiadoma, jaką początkowo był wirus, popychała do stosowania środków ostrożności na każdym kroku.

W obawie o przenoszenie mikrobów poprzez dotyk wyłączono z użycia i zasłonięto przyciski do wzbudzania sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Co ciekawe, w lokalnych mediach pojawiły się relacje prasowe o udziale w tym przedsięwzięciu jednego z radnych, który miał podjąć się inicjatywy samowolnie ku oburzeniu zarządcy dróg, który miał złożyć zawiadomienie o ingerencji w infrastrukturę drogową, zarzut zaś ostatecznie miał być oddalony przez sąd.

Nie wszystko dobre


Trudno uznać, by włączenie przycisków przyniosło pieszym łatwiejsze życie. W realiach Częstochowy obecność systemu do manualnego wzbudzania zielonego sygnału dla pieszych oznacza, że użycie przycisku jest warunkiem podania zielonego. Nieużycie oznacza bowiem wyświetlanie „czerwonego ludka” lub roweru nawet wtedy, kiedy objęte sygnalizatorem przejście nie leży na żadnych kierunku kolizyjnym w danym cyklu. Jeżeli przycisk jest uszkodzony, pieszy nie ma żadnej możliwości przekroczenia przejścia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris z umową na dostawy autobusów do Chełma

Komunikacja

Solaris z umową na dostawy autobusów do Chełma

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2021

Zielony krytyk Kolei Niemieckich

Komunikacja

Zielony krytyk Kolei Niemieckich

Artur Bogdanowicz 04 czerwca 2021

Warszawa wyłącza przyciski dla pieszych

Przestrzeń

Warszawa wyłącza przyciski dla pieszych

Jakub Dybalski 18 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5